1 zł
2 600 000 zł

MACIEJEWSKI Zbysław Marek (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Nieuzasadnione pretensje, 1975

akryl, tempera, płótno, 120 × 120 cm
sygn. p. g.: Zb 24 X 1975 oraz opisany na odwrocie: ZBYSŁAW MAREK MACIEJEWSKI | NIEUZASADNIONE PRETENSJE | 120 X 120 temp, akryl | 1975

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dyptyk, 1973 r.

akryl, gwasz/papier, 23,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem na jednej z prac p.g.: '27 x 73 Zb'

W uścisku, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek, flamaster, papier, 22 x 15,5 cm,
sygn i dat. ołówkiem p.d.: Zb 18 X 1974, u dołu pieczęć: JKK

Postać, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 20,5 x 29 cm,
sygn. i dat.: p.g.: Zb 9 I 1974

Parasolki, 1969?

olej, płótno; 60 x 75 cm;
na odwrocie opis: ZBYSŁAW MACIEJEWSKI / prac. prof. W. TARANCZEWSKI[EGO] / ROK DYPLOMOWY / 1969 (?)

Chłopcy na kocyku, 1990

olej, płótno; 45 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZBMaciejewski 6 II 1990;
na odwrocie opis autorski: Zbysław Marek / Maciejewski.

Akt, 1970

olej, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MACIEJEWSKI (flamastrem),
na płótnie zatarty okrągły stempel.

W uścisku, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek, flamaster, papier, 22 × 15,5 cm
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Zb 18 X 1974
u dołu pieczęć: JKK
Kolekcja Jana Krzysztofa Kamińskiego.

Postać, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 20,5 × 29 cm
sygn. i dat. p. g.: Zb 9 I 1974

Czułość, 1981 r.

technika mieszana, płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Zb.Maciejewski 1981
na odwrocie opis autorski: Z. M. Maciejewski/" Czułość"/1981

Kwitnąca jabłoń, 1990

tempera, akryl, płótno, 100 × 120 cm
sygn. p. d.: Zb Maciejewski 1990; na odwrocie na płótnie napis: Zbysław Marek |Maciejewski |"Kwitnąca jabłoń" |100 × 120 |akryl |1990

Pierrot, 1978

olej, akryl, płótno; 152 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Zb (monogram wiązany) 24 VI 1978;
na odwrocie opisany: Zbysław Marek / Maciejeski / 31-006 Kraków / ul. GRODZKA 10/4 / 1978.

SEN, 1996

akryl, płótno
65 x 81 cm
sygn. p.d.: ZbMaciejewski 25 II 1996
na odwrocie na płótnie sygnatura: Zbysław Marek | Maciejewski | "Sen" | 65 x 81 | akryl | 1996
p.g.: ślad podłużnej pieczątki i napis: PSOZIII/681/97

Porównaj:
- Zbysław Marek Maciejewski. Małe igraszki, Galeria na Mokrej, Poznań 1996 [Sen, 1996, akryl, tektura, kat. il. barwna s. nlb.].

Czerwony Kapturek, 1988 r.

tempera, akryl/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany: 'Zb Maciejewski 1988'
na odwrociu opisany: 'Zbysław Marek | Maciejewski | Czerwony kapturek | temp. akryl | 30 x 30 | 1988'

W paski

akwarela, gwasz, kredka, papier, 20,5 × 24 cm
u dołu pieczęć: JKK

Mandragora (W niebieskim nastroju),1996

akryl, tektura, 22,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zbysław Maciejewski - 1996
na odwrocie opis długopisem

Winogrona, 1977

olej, płótno, 77 × 77 cm
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Zbysław Marek Maciejewski / Winogrona 1977 / 73x73

Sen, 1996

akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: ZbMaciejewski 25 II 1996 ;
napis autorski na odwrocie: Zbysław Marek / Maciejewski / "SEN"/ 65 x 81/ akryl / 1996 powyżej oznaczenie: PSOZ III /681/97 na krośnie nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu.

KWIATY, 1994

olej, płótno
81 x 65,5 cm
sygn. p.d.: ZbMaciejewski 24 X 1994

Kompozycja figuralna, ok. 1973 r.

akwarela, papier, 21 × 30 cm
u dołu pieczęć: JKK
na odwrocie: Zbysław Maciejewski ok. 1973
Pochodzenie: Kolekcja Jana Krzysztofa Kamińskiego.

Łąka

pastel, papier, 49 x 67 cm,
sygn. p.d.: ZbMaciejewski

Króliczek, 1972 r.

tusz, akwarela, gwasz, papier, 18 x 25 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: Zb 9 VI 1972

Postać w okularach

akwarela, papier, 19,5 x 26 cm w świetle passe-partout; z kolekcji Jana Krzysztofa Kamińskiego

Na krześle, 1974 r.

akwarela, papier, 20,5 × 27,5 cm
u dołu pieczęć: JKK

Scena erotyczna

akwarela, gwasz, papier, 20 × 26 cm w świetle passe-partout
u dołu pieczęć: JKK

Ogród w Tarnowie, 1993 r.

akryl/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Zb. Maciejewski | 12 VIII 93'
opisany na odwrociu: 'Zbysław Marek | Maciejewski | Ogród w Tarnowie | 100 X 75 cm | akryl | 1993'
na odwrociu słabo czytelne stemple wywozowe oraz naklejka z warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu

Sen, 1996

akryl, płótno; 65 x 81 cm;

SAD, 1982

olej, płótno
40,5 x 50 cm
sygn. p.d.: Z. Maciejewski | 25 III 1982

KWIATY, 1983

gwasz, akwarela, papier
34,5 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.g.: Zb Maciejewski 3 V 1983

Autoportret z cyklu Trucizny, 1969 r.

kredka, papier, 14 × 17,5 cm w świetle passe-partout
dat. p. d.: I XI/69 na odwrocie dedykacja

Pejzaż południowy z cyprysem, 1992

gwasz, papier jasno-szary żeberkowy; 47 x 62,5 cm;

BEZ TYTUŁU

Tech. mieszana, papier, 59x74,5 cm,
sygn. l.g.: ZB 22 III 72

INDYK

Akryl, płótno, 65x81 cm,
sygn. p.d.: Zb.Maciejewski 17 I 1996 oraz na odwrocie: Zbysław Marek Maciejewski "Indyk"65x81 cm akryl 1996

Chłopiec w ogrodzie, 1997 r.

olej/tektura, 29 x 33,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zb Maciejewski 2 III 1997`

Kwitnąca jabłoń

tempera, akryl, 100 x 75 cm,
sygn. p.d.: Zb. Maciejewski 6.6. 1985, na odwrocie opis autorski obrazu

Ostra impreza, 1974

Technika mieszana, papier; wym. w świetle pp: 41,5 x 50,8 cm; na licu i odwrocie stempelki kolekcjonerskie jkk przyjaciela artysty. Na odwrocie także opis i datowanie pracy.

Pejzaż z drzewem

pastel, papier,
65,5 × 47 cm w świetle passe-partout

Dziewczynka

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany l.d.: `ZbMaciejewski`

Postać, 1974 r.

flamaster, gwasz, ołówek/papier, 22 x 15,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Zb 18 X 1974`

Pocałunek

tempera, akryl, płótno, 65 x 80 cm,
sygn. p.d.: Zb. Maciejewski 1981

Martwa natura z gruszkami, 1982 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany i datowany p.g.: `ZM 12.VI.1982`

Estymacja: 8 000 - 15 000 zł

Erotyk, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 20 x 27,5 cm
opisany i datowany na odwrociu `Zbysław Maciejewski` i `Maciejewski 1974`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Kwiaty, 1993 r.

gwasz, papier, 67 × 46 cm
sygn. ś. d.: Zbysław Maciejewski 1993

Estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Pastel, papier, 65,5 x 46,5 cm

Jesienny ogród, 1992 r.

akryl/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zb. Maciejewski 92`
opisany na odwrociu: `Zbysław Marek | Maciejewski | Jesienny ogród | 80 x 90 | akryl | 1992`

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Akt męski, 1977 r.

tusz/papier, 35,5 x 47,5 (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Zb. Maciejewski 26 XII 1977`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

gwasz, papier jasno-szary żeberkowy;
47 x 62,5 cm;

47 x 62,5 cm;

Żółte róże, 1996 r.

akryl, olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Zbysław Maciejewski | VIII 1996`
opisany na odwrociu

Estymacja: 36 000 - 40 000

Ogród

gwasz, papier,
49 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zb Maciejewski 28.IX 1984

W ogrodzie, 1997

akryl, tektura,
29 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Maciejewski 2 III 1997

Akty we wnętrzu, 1968

Litografia barwna; wym. komp.: 300 x 415 mm; sygn. oł. p.d.: Zbysław Maciejewski, dat. l.d.: 1968, 6/11.

Tajemniczy ogród, lata 80.

Monotypia;
wym.: 23,5 x 13,7 cm;
sygn. oł. p.d.: Zbysław Maciejewski, l.d. "Tajemniczy ogród". Na odwrocie rysunek oł. z tym samym motywem co na monotypii. (il. s. 39)

PIŃCZÓW

Widok na zamek, niesygn., według rys. E.J. Dahlberga, pochodzi z: S. Pufendorf, Histoire Du Regne De Charles Gustave Roy De Svede..., wyd. C. Riegel, Norymberga 1697; miedz. cz.-b., st. bdb., złożenie książkowe, na górnym marginesie symetryczne zabrudzenie; wymiary widoku: 328x209 mm; Pinschou; [Dahlbergh... 78]

CZĘSTOCHOWA

Widok klasztoru na Jasnej Górze ostrzeliwanego przez wojska szwedzkie; ryt. i wyd. G. Bodenehr, pochodzi z: Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen..., Augsburg, ok. 1720; w prawym dolnym rogu sygn. autora, po obu str. obszerny opis i legenda, w prawym górnym rogu na materii podtrzymywanej przez putto wizerunek Matki Boskiej; miedz. cz.-b., st. bdb.,

Erotyk

tusz/papier,
23,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Zb`

Postać kobieca, 1974 r.

akwarela, gwasz, ołówek/papier,
20,5 x 29 cm,
nieoprawione
sygnowany i datowany p.g.: `Zb 9 I 1974`

Ogród, 1984

gwasz, papier,

KOMPOZYCJA, 1973 R.

gwasz/papier, akwarela/papier, technika mieszana/papier,
24 x 16,5 cm
sygnowany p. d.: 'Zb 28 XI 73'

Kwiaty, 1988

pastel, papier zielony,
70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zb Maciejewski 5 VI 88

Akty we wnętrzu, 1968

Litografia barwna; wym. komp.: 300 x 415 mm, sygn. pł. p.d.: Zbysław Maciejewski, dat l.d.: 1968, 6/11.

Ogród

gwasz, papier

Kwiaty na łące, 1996

Akryl, płótno
wym.: 100 x 120 cm
sygn. l.d.: Zb. Maciejewski 1996.

Ferdynand H. na plaży II, 1977

olej, płótno
91 x 120 cm;
na odwrocie napis autorski: Zbysław Marek Maciejewski / " Ferdynand H. na plaży II"
oraz nalepka: MASTERS OF CONTEMPORARY POLISCH ART z H.F. Johnson Museum of Art, Ithaca NY z nr 28. z tytułem: Ferdinand H. on the Beach II, 1977

Kwiaty, 1981

akryl, płótno
35 x 35 cm
sygn. p. d.: Zb. Maciejewski / 30 X 1981
na odwrocie napisy autorskie: Zbysław Maciejewski / "Kwiaty" / 1981

Kwiaty, 1988

pastel, papier zielony,
70 x 50 cm;

Kwitnąca jabłoń, 1985

tempera, akryl, płótno,
100 x 75 cm;
sygn. p.d.: Zb Maciejewski 6 VI 1985;
na odwrocie napis autorski

GANEK W TARNOWIE, ok. 1970

olej na płótnie, 34 x 44 cm,
na krośnie tuszem "Maciejewski"; na odwrocie pieczątka "Studio. Artystyczna Oprawa Obrazów" Andrzeja Gruszewskiego w Krakowie oraz kartka aukcyjna z 38 aukcji DESY Sp. z o. o. , z 14 grudnia 2002 (w katalogu poz. 84 i barwna reprodukcja).
Dołączony szkic do tego obrazu:DONICZKI Z KWIATAMI kredka na papierze 14, 8 x 19, 5 cm, sygnowany p. d. (ołówkiem) "30 IX 69"

RODZINA KRÓLEWSKA, 1974

gwasz na kartonie, 20, 5 x 29 cm,
sygnowany p. d. (ołówkiem) "Zb 10/1974"

Ganek w Tarnowie, ok. 1970

olej/płótno,
34 x 44 (w świetle ramy), niesygn.
na odwrocie, na blejtramie napis: `MACIEJEWSKI`
w załączeniu szkic: kredka/papier, 14,5 x 19,5 cm, dat. p.d.: `30 IX 69`

Scena rodzajowa

piórko, tusz, papier,
18 x 24,5 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. g.: 9 V 1977 Zb

Tańcząca dziewczynka i sfinks

piórko, flamaster, papier, 19,5 x 21,8 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Zb

Rodzina królewska, 1974 r.

gwasz/papier,
20 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Zb 1974`

pastel, papier, 65,5 x 46,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Z. MACIEJEWSKI

Wiejskie podwórko

olej, płótno, wym.: 54 x 71 cm
nie sygn.

Projekt dekoracji sklepienia w zabytkowy

ołówek, gwasz, akwarela, karton, 100,5 x 71 cm
sygn. p.d.: ZBYSŁAW MACIEJEWSKI
na kartonie widoczne rozdarcia, zabezpieczone podklejeniem od spodu

Jesień w ogrodzie, 1989

tempera, akryl, płótno, 50 x 60 cm
sygn. i dat. p.g.: Zb. Maciejewski / 14 1 1989
na odwrocie napis autorski: Zbysław Marek / Maciejewski / "Jesień w ogrodzie" / temp., akryl / 50x60 / 1989

Ogród, 1982

tempera, akryl, papier akwarelowy, 75 x 56 cm;
sygn. i dat. p.d.: Zb. Maciejewski 8.X.1982

OLA, 1991

olej, płótno,
99 x 120 cm
sygn. p.d.: Zbysław Maciejewski 1991
na odwr., na płótnie: Zbysław Marek | Maciejewski | "OLA" | 100 x 120 | olej | 1991

Dzieci i fotel, 1984 r.

akryl/płótno, 64,5 x 79,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `Zb. Maciejewski IV 84`

Erotyk

rysunek, akwarela/papier,
23,5 x 22,5 cm w św. p. p.
sygn. p. d.: `Zb`

Kwiaty w ogrodzie, 1996 r.

akryl/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Zb. Maciejewski 2. VI. 1996`

Zaczarowany ogród

pastel, papier
46,5 x 59,5 cm
sygn. p.d.: ZB. Maciejewski

Harenda zimą

akwarela, gwasz na papierze, 36 x 50,8 cm, 1995
Maciejewski Zbysław M. - ur. 1946, zm. 1999. Prof. na Wydziale Grafiki.

Ogród, 1996

olej, płótno, 100 x 119 cm;
sygn. i dat. l.d.: ZMaciejewski II VI 1996

Oliwka, 1992

gwasz, papier, 49 x 63 cm;
sygn. l.d.: Zbysław Maciejewski

DONICZKI, 1995

gwasz, karton,
47,8 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygn oł. p.d.: Zbysław Maciejewski 28 IV 1995 na odwr. oprawy: Zbysław M. Maciejewski | DONICZKI | 50 x 70 | gwasz | 1995

OLA, 1991

olej, płótno,
99 x 120 cm

Dziecko

Akryl, płótno, 61,3 x 41
Sygn. l. d. Zb Maciejewski
Na odwrociu napis: "Zbysław Marek / Maciejewski / 02 III – 15861/ 85 Kr

Dziecko

olej, płótno, 61 x 46 cm;
sygn. l.d.: Zb Maciejewski;
na odwrocie na płótnie napis: Zbysław Marek / Maciejewski

Ogródek królewny, 1980

akryl, płótno, 33 x 41,3
sygn. p.d.: Zb. 26. XI 80 / Zbysław Maciejewski
na odwrociu napis: Zbysław M. Maciejewski /"Ogródek królewny"/ 1980

Schody, 1996

Olej, płótno, 61 x 50
sygn. wiązana p. d.: ZbMaciejewski 20/IX/1996.

Amor, 1995

gwasz, papier,
49 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zbysław Maciejewski 1 V 1995

Macierzyństwo

olej, płótno
65 x 80 cm;
sygn. p.d.: Zb. Maciejewski

Portret Pierota II, 1983

akryl, tempera, płótno,
130 x 85 cm; sygn. i dat. l.d.:
Zb. Maciejewski 14 V 1983;
na odwrocie na płótnie napis autorski: Zbysław M. Maciejewski / 31-006 KRAKÓW / ul. GRODZKA 10/4 / PORTRET PIEROTA II / aryl, tempera / 1983

Taniec

akwarela, papier, 22,5 x 28,5 cm, sygn. p. g., 1986

Portret kobiety, 1994

olej, płótno,
80 x 90 cm
sygn. p.g.: ZbMaciejewski 94

Podwórze w Kamionie 1995

akryl, tektura, 49,5 x 69 cm;
sygn. i dat. u dołu: Maciejewski 1 XII 1995

Scena erotyczna

Tusz, akwarela, papier, 24 x 22,5 cm;

Ogród wiosenny

gwasz, papier, wym.: 50 x 70 cm
sygn. p.d.: Zb. Maciejewski 28 IX 1984

Maki 1985

tempera, akryl, płótno 40 x 50 cm; sygn. śr. d.: Zb. Maciejewski ,
na odwrocie napis: Zbysław Marek/Maciejewski/"Maki"/temp akryl/40 x50/1985

Ogród wiosenny

gwasz, papier, 50 x 70 cm
sygn. p.d., dat 28.IX. 1984

Bez tytułu (Dzieci i fotel), IV 1984

akryl, płótno,
65 x 79.5 cm
sygnowany p.d.: Zb. Maciejewski IV 84

Perswazje II, 1997

akryl, tektura,
48 x 42 cm
sygnowany l.d.: Zb Maciejewski 20 VII 1997

RÓŻE, 1984 r.

Tempera, akryl na płótnie 40 x 35 cm
Sygnowany p.d. - "Zb. Maciejewski 7. XII. 84"

EROTYK, ok. 1974 r.

Technika mieszana na papierze 24 x 24 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany

Perswazje II 1997

akryl, tektura, 48 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZbMaciejewski 20.VII.97,
napisy autorskie na odwrocie

Ganek w Tarnowie

olej, płótno
wym.: 34 x 44 cm
niesygn

Autoportret

akwarela, papier
wym.: 13 x 8,5 cm
niesygn

"Ogródek z kaktusem"

akwarela, papier, wym.: 14 x 19,5 cm
sygn. p.g.: wrzesień 1969 wtorek 23.40

"Ogródek z kaktusem"

olej, tektura, wym.: 13,5 x 20 cm
sygn. p.g.: 1969

"Pejzaż z indykami"

olej, płótno, wym.: 56 x 60 cm
sygn. na blejtramie: Maciejewski

"Ogródek w Tarnowie"

akwarela, papier, wym.: 13,5 x 20,5 cm
niesygn.

PIERROT, 1978

olej na płótnie, 151 x 91,5 cm,sygnowany p. g. "Zb 24 VI 1978", na odwrocie ręką artysty nazwisko i data

Martwa natura z gruszkami, 1982

akryl, olej, płótno,
38.3 x 46.3 cm
sygnatura l.g. (słabo czytelna): Zb M [?] 1982

MAKI, 1985 r.

Tempera, akryl na płótnie 40 x 50 cm
Sygnowany śr.d. - "Zb. Maciejewski"
Obraz opisany na odwrocie

OGRÓD, 1984

olej, płótno, 130 x 85 cm;
sygn. i dat. p.d.: 9 III 84 Z. M. Maciejewski

KOROWÓD, 1986

tempera, gwasz na papierze,
22,5 x 28,5 cm
w świetle passe-partout
sygnowany p. g. "Zb. Maciejewski 3 II 1986"

DRZEWO

Pastel na papierze 48 x 62 cm
Sygnowany p.d. - "Zb. Maciejewski"

Maki

olej, płótno,
73 x 60 cm
Sygnowany p.d.: ZbMaciejewski 7 IV 97

Ambiwalencja uczuć

mieszana,
137 x 150 cm
sygnowany na odwr. p.: Zbysław Marek Maciejewski | (adres) | "AMBIWALENCJA UCZUĆ" (tytuł w ramce) | 137 x 150 | tempera, akryl

liczba obiektów: 121