1 zł
2 600 000 zł

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiety, 1952 r.

sucha igła/papier, 24,5 x 20 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Dawski 52'
sygnowany i opisany ołówkiem na odwrociu: 'St Dawski - sucha igła'
34,5 x 24,5 cm ( arkusz)

cena wywoławcza: Wykup abonament

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Żywioły, 1983

akryl, płyta; 42,8 x 35 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Dawski;
na odwrocie napis: Z CYKLU / „Żywioły” / J. S. D - 83; nalepka z notą biograficzną oraz pieczątki salonu sztyki „ PEGAZ”.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

"Pierwsza runda"

akwatinta/papier, 28,5 x 31,5 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dawski' oraz opisany l.d.: '"Pierwsza runda"'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Piłka w grze, 1946 r.

akwatinta/papier, 31,5 x 19,8 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Dawski, 1946'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt siedzący

monotypia, karton; 28 x 20 cm;
sygn. ołówkiem u dołu "Dawski"; na odwrocie pieczątka "Stanisław K. Dawski/Pologne".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Erotyk

akwarela, tusz/papier, 16,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany cyrylicą wewnątrz przedstawienia: 'ST'
na odwrociu na passe-partout pieczątka artysty: 'STANISŁAW K. DAWSKI | POLOGNE'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Erotyk

akwarela, tusz/papier, 17,3 x 27,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany cyrylicą p.d.: 'ST'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret

monotypia/papier, 43,5 x 30,5 cm
sygnowany długopisem p.d.: 'Dawski' oraz opisany kredką l.d.: 'R.t.'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Storczyk, 1957 r.

sucha igła/papier, 34 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany u dołu: 'Storczyk, s.i. epr. d'art. Dawski'
opisany u dołu arkusza: '8/9'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiety, 1948 r.

sucha igła/papier, 35 x 25 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Dawski 48'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia/papier, 47 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Dawski'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja abstrakcyjna, 1955 r.

olej/płótno, 75 x 95 cm
opisany na blejtramie: 'STANISŁAW DAWSKI'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja LP, 1976

olej, sklejka; 113 x 50 cm;
sygn. p. d.: Dawski, l. d.: znak artysty;
na odwrocie opis autorski: Komp. LP / 113 x 50 / Dawski oraz znak artysty.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

NIKE WARSZAWY, po 1970 r.

technika mieszana, 59 x 51 cm (odbitka), 67 x 53 cm (wymiar planszy)
sygnowana oł.l.d.: Nike Warszawy, śr. art proof, p.d.: Dawski
odbitka autorska

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kamienny pejzaż IV

akwaforta lub sucha igła ?, papier;
21 x 17,5 cm (odcisk płyty); 31,6 x 26,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: DAWSKI (ołówkiem); tytuł l. d.: Kamienny pejzaż IV (ołówkiem); nr odbitki pośrodku u dołu: af. 2/13 (ołówkiem).

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

AKT STOJĄCY

Ołówek, kredka, papier; 49 x 28 cm
Sygnowany p.d.: D.; na odwrocie: St. Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

NAD WISŁĄ, 1936

olej na tekturze, 20 x 31 cm,
sygnowany p.d. "S. Dawski"; na odwrocie monogram autora "S /D" i tytuł oraz data powstania obrazu; takze nr nr "984.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Scena erotyczna

akwarela, tusz/papier, 20 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'ST' (pisane cyrylicą)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Adam i Ewa

sucha igła, papier; 21,8 x 16,4 cm (odcisk płyty), 28,8 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Dawski. (ołówkiem); pośrodku u dołu oznaczenie: s.i. (ołówkiem).

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

W oknie

sucha igła, papier, wym. kompozycji 24,8 x 18,8 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Dawski, opis. ołówkiem l. d.: W oknie

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiety

sucha igła, papier, wym. kompozycji 16,5 x 15 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia, papier; 27,8 x 20 cm (odcisk płyty), 40,5 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Dawski (ołówkiem);
na odwrocie stempel autorski: STANISŁAW K. DAWSKI / POLOGNE; grafika wykonana na karcie z albumu (?).

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt kobiecy, l. 60. XX w.

Monotypia; wym.: 518 x 408 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski; sygn. pł. monogram wiązany.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KSIĘŻYC w LESIE

technika własna, 30 x 52 cm na arkuszu 45 x 55 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "St.Dawski" i l.d. "18/50" (odbitka osiemnasta z pięćdziesięciu wykonanych).

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

ABZ, 1980 r., z cyklu SYNTHESIS

olej/płyta, 120 x 80 cm
sygnowany l.d.: DawskiR
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: na listwie krosna Dawski | "SYNTHESIS" | ABZ | na płycie "ABZ" |
gmerk artysty | 1980

- Stanisław Dawski. Malarstwo, luty 1986, Galeria TEST, Warszawa 1986.
- Stanisław Dawski. Malarstwo, luty 1986, Galeria TEST [kat. wystawy], Warszawa 1986, nlb.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

JD, 1983 r., z cyklu SYNTHESIS

olej/płyta, 120 x 80 cm
sygnowany d.śr.: DawskiR (gmerk artysty)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: na listwie krosna Dawski | 120 x 80 | na płycie JD-83 | 120x 80 | gmerki artysty

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Wydmy

akwaforta, 25,5 x 18,6 cm,
sygn. oł. p.d.: Dawski; l.d. oł.: Wydmy

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Z cyklu: Kobieta

monotypia, papier; 51,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Dawski (ołówkiem), l. d.: tytuł "Chora kobieta" (ołówkiem).

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Droga, 1954 r.

litografia, papier, 27 x 37 cm, sygn. i dat. ołówkiem p.d.: StDawski 1954 r.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja, 1964 r.

monotypia/papier, 65 x 39 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Dawski, 64'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Postać

monotypia/papier, 62,5 x 48 cm (arkusz)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Formy - Kompozycja II, 1958 r.

drzeworyt barwny/papier, 66 x 48 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Formy - Kompozycja II drzeworyt barwny dawski 58'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Exlibris Alfonsa Karego, 1973 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 10 x 7,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Dawski, 73'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

NOWA DZIELNICA WARSZAWY - PRAGA II, 1962

Akwaforta, akwatinta, papier; 43 x 69,5 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Nowa dzielnica Warszawy - Praga II" - technika metalowa 3/5 StDawski 1962r
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Postać, 1961

drzeworyt, papier, 59 × 44 cm w świetle
passe-partout
sygn. l. d.: Dawski 61

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

NAD WISŁĄ, 1936

olej na tekturze, 20 x 31 cm, sygnowany p.d. "S. Dawski"; na odwrocie monogram autora "S /D" i tytuł oraz data powstania obrazu; takze nr nr "984.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Projekt plakatu do sztuki Klepsydra w Brugge

litografia barwna/papier, 71 x 57 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dawski'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

olej, tektura; 40 x 27 cm;
sygn. p. d.: Dawski;
na odwrocie napis autorski z dedykacją: Henrykowi Debichowi / Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Wrażenie, 1950 r.

olej/płyta pilśniowa, 58 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'Dawski'
opisany na odwrociu: 'Dawski | 50 | 5 | - Wrażenie - | 57 x 47'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy, naklejki z numerem '215' oraz naklejka z opisem obrazu w języku angielskim

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

ŁĄKA, 1988

Olej, pilśnia; 27 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Dawski, gmerk artysty w kształcie wideł; na odwrocie dedykacja: Dr. Wiesi - Dawski | Warszawa 20.5.88

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

PEJZAŻ Z POCHMURNYM NIEBEM

Olej, pilśnia; 38,5 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: Dawski, gmerk artysty w kształcie wideł; na opis autorski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

BURZA, lata 80-te

Olej, pilśnia; 32 x 30 cm
Sygnowany l.d.: Dawski; p.d. gmerk artysty w kształcie wideł; opis autorski na odwrocie

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Erotyk

akwarela, tusz, papier, wym. 19,5 x 26 cm,
sygn. p.d.: cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Erotyk

sygn. p.d.: cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Erotyk

akwarela, tusz, papier, wym. 26 x 32 cm,
sygn. p.d.: cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kwiat, lata 60.

Linoryt; wym.: 700 x 500 mm;
sygn. oł. p. d: Dawski; e/a.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja, lata 60.

Linoryt, bibuła; wym.: 350 x 304 mm;
sygn. oł. p. d.: Dawski; śr. d.: w.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja, lata 60.

Linoryt, bibuła; wym.: 347 x 361 mm;
sygn. oł. p. d.: Dawski; l. d. tyt; na odwrociu naklejka i pieczątka konser. zab. z Wrocławia.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Człowiek i gwiazdy, lata 60.

Monotypia; wym.: 630 x 480 mm;
sygn. oł. p. d.: Dawski; śr. d.: epr. d`art.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja żółta, 1979

olej; płyta; 51,5 x 38,5 cm (w świetle
oprawy);
sygn. p. d.: Dawski 79, l. d. gmerk
artysty

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Erotyk

akwarela, tusz, papier, 26 x 32 cm,
sygn. p.d.: cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Erotyk

akwarela, tusz, papier, 26,5 x 19,5 cm,
sygn. l.śr.: cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Szkice portretowe - 27 sztuk

piórko tusz (brązowy i czarny), papier; format zróżnicowany
część prac dwustronna

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Erotyk

tusz, pastel; 17 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. CM (cyrylicą)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Pejzaż, 1949

olej, płótno naklejone na deskę; 24 x 35 cm;
sygn. l. d.: Dawski
na odwrocie napis autorski: (...) Pejzaż/ 1949/ Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

WIELOOKA, z cyklu KOBIETA, l. 50. XX w.

monotypia, 52 x 40,5 cm,
sygnowana kredką l.d. "Dawski" na odwrocie ołówkiem "N. 16"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Sans Titre/Bez tytułu, 1965

Suchoryt; wym.: 459 x 357 mm;
sygn. oł. p. d.: fecit Dawski `65. Praca wystawiana w wiedeńskiej Albertinie.
Lit.: Polnische Graphik In der Albertina, Wiedeń 1993, poz. 366.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Pejzaż, 1949

olej, płótno naklejone na deskę;
24 x 35 cm;
sygn. l. d.: Dawski
na odwrocie napis autorski: (…) Pejzaż/ 1949/ Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Głowa męska w kapeluszu

sygn. p.d.
technika mieszana, papier
34.5x26.5 cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Wiosna, 1975 r.

olej/tektura, 62,5 x 47,5 cm
sygnowany p.d.: `Dawski 1975`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Zestaw 4 portretów, ok. 1943

Autoportret
tusz, papier; 30 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Dawski?,napis ołówkiem l. d.: Autoportret
Portret z profilu
piórko, tusz, papier; 15 x 12 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: styczeń 43 / S, napis ołówkiem p. d.: Maria
Lucjan Rudnicki
tusz, papier; 25 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p .d.: napis długopisem Dawski, l. d.: Lucjan Rudnicki
Leon Dołżycki śpi
tusz, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Daw, p. d. napis ołówkiem: Leon Dołżycki - / śpi

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Rodzina

akwaforta, papier; 22 x 16,5 cm (wymiar kompozycji w świetle oprawy);
sygn. p. d.: gmerkiem

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Głowa kobiety, 1957

Monotypia; wym.: 612 x 482 mm;
sygn. d.: Dawski 57.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Scena rodzajowa

akwaforta, papier, 8 x 8 cm,
sygn. p.d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Scena erotyczna

rysunek ołówkiem, papier, 24 x 18,5 cm,
sygn. p.d.: SD

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

akwaforta, papier, 20 x 14 cm,
sygn. p.g.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

akwaforta, papier, 35 x 22,5 cm,
sygn. p.d.: Dawski 68

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret żony artysty

olej, płótno; 35,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: Dawski; l. d.: gmerk

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Spotkanie, 1958 r.

linoryt/papier, 64,5 x 48 cm
opisany l.d.: `Spotkanie`, sygnowany i datowany p.d. `Dawski, 58`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Dwoje

linoryt/papier, 51 x 40 cm
opisany ołówkiem u dołu: `Dwoje linoryt S. Dawski`

Estymacja: 1200-1800 zł

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja żółta

olej, płyta; 51 x 36 cm;
sygn. p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Ballada

monotypia, papier; 33 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Dawski oraz napis l. d.: Ballada

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Troska z cyklu: Kobieta

monotypia, papier; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Dawski, napis l. d.: z cyklu: "Kobieta" / Troska

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja brązowa, 1978

olej, płyta;
41,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Dawski, 78

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kamienny las

akwaforta, 24,5 x 18,5 cm,
sygn. p.d.: Daws

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

AKT SIEDZĄCY

monotypia, 28 x 20 cm, sygnowana ołówkiem u dołu "Dawski". Na odwrocie pieczątka "Stanisław K. Dawski/Pologne".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Myślę o Tobie, 1957 r.

linoryt/papier, 52,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany kredką p. d.: `DAWSKI 57`, l. d.: "Myślę o Tobie"

Estymacja: 1 000 - 1 200

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Anioł 73, 1973

sucha igła, papier,
52 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SDawski; opisany l. d. i po środku: "anioł 73" suchoryt 8/10

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Dwa ptaki, 1956 r.

linoryt/papier, 45 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany kredką p. d.: `Dawski, 56`, l. d.: `dwa ptaki`

Estymacja: 1 200 - 1 600

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret

wypukłodruk, papier, 63,6 x 49 cm (wymiary arkusza);
sygn. p. d.: Dawski, l. d.: Portret, śr.: wypukłodruk, pap.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret

wypukłodruk, papier,
63,6 x 49 cm (wymiary arkusza);

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Ślub

Monotypia;
wym.: 500 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski; l.d. tyt.; e/a.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Siedząca

Linoryt na bibule;
wym.: 406 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d. tytuł; e/a.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KOMPOZYCJA, lata 60. XX w.

monotypia,
20,5 x 15,8 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "Dawski", po lewej tytuł pracy.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

BOŻE NARODZENIE

Drzeworyt; 10,8 x 15 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: St. Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Klepsydry w Brügge

monotypia, papier,
55 x 40,6 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KOMPOZYCJA XX - K1 - B

akwaforta/papier,
75,5 x 53,5 cm (arkusz)
sygnowany p. d.: `Dawski` oraz opisany u dołu

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

POCAŁUNEK

akwaforta/papier,
33,5 x 21 cm
u dołu tytuł autorski: `Pocałunek (?) oraz sygnowany p. d.: `Dawski`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Abstrakcja, 1949 r.

olej/dykta,
50 x 69 cm
sygnowany i datowany p.d.: `St D 49`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Królowa, 1980 r.

akwaforta, akwatinta/papier,
22 x19 cm (arkusz), 15 x 12 cm (odcisk płyty)
sygnowany p.d.: `Dawski`, w l.d.: `P80` śr.d.: `af 8/25`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

olej, płyta,
40 x 27 cm;
sygn. p. d.: Dawski; l. d.: gmerk artysty;
na odwrocie napis autorski z dedykacją: Henrykowi D? (nieczytelne) / Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Klepsydry w Brugge, 1967

Wklęsłodruk ręcznie kolorowany; wym.: 558 x 404 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d. tyt., odb. 1/12. Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 2000, poz. 1069.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt siedzący, 1952

Monotypia; wym.: 310 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski 52.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Głowa dziewczyny, lata 50.

Monotypia; wym.: 294 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Półakt, lata 50.

Monotypia; wym.: 296 x 218 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt, lata 50.

Monotypia; wym.: 430 x 310 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Twarz kobiety, lata 50.

Monotypia; wym.: 298 x 223 mm; sygn. długopisem p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Głowa kobiety, lata 50.

Monotypia; wym.: 290 x 210 mm; sygn. długopisem p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Zamyślona, lata 50.

Monotypia; wym.: 294 x 210 mm; sygn. długopisem p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Z cyklu Kobieta, lata 50.

Monotypia; wym.: 504 x 381 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d. tyt.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt leżący z cyklu Kobieta, lata 50.

Monotypia;
wym.: 20,5 x 29 cm;
sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: z cyklu "Kobieta".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KOMPOZYCJA, 1958

tusz na podkładzie litograficznym,
28 x 13,5 cm,
sygnowany p.d. "Dawski"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

AKT

monotypia,
28 x 20 cm,
sygnowana ołówkiem u dołu "Dawski";
na odwrocie pieczątka "Stanisław K.Dawski/Pologne".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Postać, 1961 r.

drzeworyt/papier,
62 x 49 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: `Dawski 61`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Anioł 73, 1973

sucha igła, papier, 52 x 37 cm (w świetle oprawy);

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret Feliksa Dzierżyńskiego

Drzeworyt, 21 x 14 cm [na arkuszu 34,5 x 25 cm], sygnowany pod klockiem ołówkiem l.d. "Dzierżyński", p.d. "Dawski".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Anioł 73, 1973

sucha igła, papier,
52 x37 cm (w świetle oprawy);

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt, 1946 r.

akwaforta z akwatintą/papier, 24 x 17 cm (w świetle passe-partout), 20,5 x 14 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. p.d. ołówkiem: `Dawski 46`, w l.d. napis: `Sisi`, w p.g. sygn. na płycie: `Dawski` oraz znak autorski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Miłość, 1958

linoryt, papier, 65 x 48 cm;
sygn. p. d.: Dawski 58 (ołówkiem); l. d.: Miłość (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja muzyczna I, 1957

linoryt, papier, 65 x 48 cm;
sygn. p. d.: Dawski 57 (ołówkiem): l. d.: Kompozycja muzyczna I (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

GŁOWA MĘŻCZYZNY

sucha igła, 16,5 x 14,5 cm sygnowana ołówkiem p.d. "D."

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Arbitralny

sygn. na odwrocie
technika własna
96x68.5

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt kobiecy

Monotypia
wym.: 28 x 20 cm
sygn. śr.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt kobiecy

Monotypia
wym.: 30 x 20 cm
sygn. p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Zakonnica

Monotypia
wym.: 30 x 21 cm
sygn. p.d.: Dawski; l.d. tytuł.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Abstrakcja

olej, papier brązowy
74 x 52 cm
sygn. na odwrocie: St. Dawski (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja muzyczna I, 1957

linoryt, papier
65 x 48 cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Klepsydry w Brugge, 1967

wklęsłodruk
wym.: 565 x 410 mm
sygn. oł. p.d.: Dawski.
Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 2000, poz. 1069

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Miłość, 1958

linoryt, papier
65 x 48 cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Abstrakcja brązowa

gwasz, kolaż, papier
98 x 68 cm;
sygn. na odwrocie ołówkiem: St. Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Planks

drzeworyt, papier
50 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW DAWSKI / "Planks" woodcut p.d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Anioł B

sygn. p.d.
sucha igła
49.5x34.7

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Enid (z cyklu Kobieta), lata 50.

monotypia;
wym.: 280 x 195 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: Enid i z cyklu "Kobieta"; stan zachowania bdb.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Dialog, 1956

Sucha igła;
wym.: 373 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski 56, l.d.: Dialog; stan zachowania bdb.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja XX, 1964

Sucha igła;
wym.: 640 x 480 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski 64, l.d.: Kompozycja XX; ś.d.: S.I; stan zachowania bdb.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Ula, ok. 1955

Linoryt;
wym.: 500 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: Ule i linoryt; stan zachowania bdb.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret Eugeniusz Gepperta, 1954

Tusz, papier;
wym.: 18,5 x 13 cm;
sygn. oł. p.d.: Dawski; Gienio Geppert.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Popiersie kobiety, lata 50. XX w.

Tusz, papier;
wym.: 27,5 x 21,5 cm;
sygn. oł. p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Głowa kobiety, lata 50. XX w.

Tusz, papier;
wym.: 28,5 x 22 cm;
sygn. oł. p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Scena erotyczna

sucha igła/papier,
16,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Dawski`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Anioł B

suchoryt, papier,
62 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i sygn. u dołu: "Anioł B" suchoryt 8/10 Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja abstrakcyjna

akryl/płótno,
56 x 33 cm
sygn. p.d.: `Dawski`, gmerk autorski l.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

PICASSO

monotypia, 28 x 20 cm na arkuszu 43 x 30,5 cm, sygnowana p.d. "Dawski" i l.d. "Picasso"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

GŁOWA KOBIETY

monotypia, 52 x 40,5 cm, sygnowana kredką l.d. "Dawski"
na odwrocie ołówkiem "N. 16"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Synteza, 1979 r.

olej/płyta, 122 x 60 cm
sygn. p. d.: `daw` opisany na odwrociu: ``SYNTEZA" / 1979 EMY-48 / 122 x 61`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

GŁOWA KOBIECA

linoryt, 53 x 37 cm w świetle passe-partout, sygnowany ołówkiem p.d. "Dawski", l.d. "epr. d’art"
[odbitka artysty] i "lino".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akty- tryptyk

technika mieszana, węgiel, kredka, papier,
49x 29,5 cm; 51 x 31 cm; 49 x 29 cm;
sygn.: D.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt stojący

ołówek, kredka, papier,
50 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: D.; oraz na odwrocie: St. Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Szkice do aktu - dyptyk

kredka zielona, papier,
2 razy 48 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: D.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiecy

litografia, papier,
50 x 40 cm (arkusz), 41 x 31 cm (odbitka),
sygnowany l.d. ołówkiem: Dawski oraz p.d. znakiem na kamieniu litograficznym

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Zamyślona, 1956

sucha igła, akwaforta, papier,
25 x 12,5 cm (odcisk płyty);
34,5 x 23,4 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Dawski (ołówkiem); napis u dołu: p. .... / 7.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Wydmy

sucha igła, papier,
33 x 26 cm (arkusz), 26,4 x 18,4 (odcisk płyty), 26,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
opisana i sygnowana ołówkiem u dołu: wydmy / s.i. / Dawski (podpis nieczytelny)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja abstrakcyjna, 1970

akwaforta, akwatinta, papier, 64 x 48 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p.d.: Dawski fecit 70

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret żony artysty

olej, płótno, 35,5 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: Dawski; l.d.: gmerk

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

SA-5

technika mieszana, sklejka,
36 x 26,5 cm;
sygn. l.d.: DAWSKI oraz na odwrocie

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja EMY-5

technika mieszana, sklejka, 28 x 27 cm;
sygn. śr. dół: DAWSKI oraz na odwrocie

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiecy

litografia, papier,
sygnowany l.d. ołówkiem: Dawski
oraz p.d. znakiem na kamieniu litograficznym

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

SA-5

technika mieszana, sklejka,
36 x 26,5 cm; sygn. l.d.: DAWSKI oraz na odwrocie

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja EMY-5

technika mieszana, sklejka,
28 x 27 cm; sygn. śr. dół: DAWSKI oraz na odwrocie

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja abstrakcyjna, 1970

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

ZAMYŚLONA, 1953

monotypia, 50,5 x 38 cm,
sygnowana p.d. na kamieniu "D" oraz oł. p.d. "Dawski", oł. l.d. "Zamyślona"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Ploteczki

olej, tektura, 43 x 31,5 cm;
sygn. p.g.: DAWSKI

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Abstrakcja

olej/płyta, 125,5 x 87 cm
sygnowany p. d.: `Dawski`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Rybak

sucha igła; wym.: 195 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski; odbitka autorska. Stan zach.: b.dobry.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia; wym.: 430 x 310 mm; sygn. kredką p.d.: Dawski. Stan zach.: b.dobry.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1952

olej na płótnie,
87,5 x 30,7 cm,
sygnowany l.d. "Dawski"
(z gmerkiem artysty) i datowany p.d. "1952", na odwrocie
(na płótnie i krośnie) sygnowany "Dawski" i gmerk artysty

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

PRZESTRZEŃ I RUCH II, 1972

olej na płótnie, 100 x 69 cm,
sygnowany p.d. "Dawski", na odwrocie (na płótnie): "Dawski / XX wiek", "1972 / "Przestrzeń i ruch II", "D.", gmerk artysty, "1972" oraz (na krośnie) "100 x 70 "Przestrzeń i ruch II"
Obraz po niewielkiej konserwacji (na płótnie na odwrocie dwie łaty).
Wystawiany w Zachęcie w 1981 r. na monograficznej wystawie jubileuszowej artysty.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Ślub

linoryt;
wymiary: 495 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski. Stan zach.: dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Siedząca

linoryt;
wymiary: 400 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski; odbitka autorska.
Stan zach.: dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiety w kapeluszu

sucha igła;
wymiary: 240 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: D.
Stan zach.: b.dobry.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiety, 1948

sucha igła;
wymiary: 225 x 175 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: Dawski 48. Stan zach.: b.dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Picasso

litografia;
wymiary: 280 x 195 mm;
sygn. zielonym tuszem p.d.: Dawski.
Stan zach.: b.dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Macierzyństwo II 1949

suchoryt;
wymiary: 250 x 195 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski.
Stan zach.: b.dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Odpoczynek

linoryt;
wymiary: 250 x 395 mm;
sygn. oł. p.d.: Dawski; odbitka autorska. Stan zach.: b.dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Wielooka

monotypia;
wymiary: 430 x 310 mm;
sygn. kredką l.d.: Dawski.
Stan zach.: b.dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia;
wymiary: 430 x 310 mm;
sygn. kredką p.d.: Dawski. Stan zach.: b.dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Rybak

sucha igła;
wymiary: 195 x 165 mm;
Stan zach.: b.dobry

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiety, 1953

monotypia/papier
35 x 25 cm
sygnowany p.d.: Dawski 53

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

olej, płyta pilsniowa, 43 x 36 cm,
sygn. l.d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Wiosna, 1975

olej, tektura,
62 x 46 cm;
sygn. i dat. p.d.: Dawski 75

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Twarz

monotypia, papier,
35 x 25 cm;
sygn. p.d.: Dawski (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Dziewczyna z różą

sucha igła, akwatinta,
315 x 245 mm,
sygn. oł. p.d.: Dawski. l.d.: tytuł

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Adam i Ewa

sucha igła,
217 x 168 mm,
sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: Adam i Ewa, śr.: ap I

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Samotność, 1967

akwaforta,
160 x 140 mm,
sygn. p.d.: Dawski 67, l.d.: Samotność; śr.: af., odb. nr: 8/25

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Mecz (Siatkarki), 1956

linoryt,
530 x 405 mm,
sygn. oł. p.d.: Dawski, napisy: Mecz; lino. epr. d`art. I
Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów M.N. we Wrocławiu, Wrocław 2000, poz. 1033

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Klepsydry w Brugge, 1967

wklęsłodruk,
565 x 410 mm,
sygn. oł. p.d.: Dawski
Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów M.N. we Wrocławiu, Wrocław 2000, poz. 1069

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Bajka dla dorosłych

akwaforta, akwatinta,
245 x 190 mm,
sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: Bajka dla dorosłych, odb. nr : 2/10

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt, 1945

rysunek piórkiem,
27,5 x 18 cm,
sygn. p.d.: Dawski 45

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt kobiety

sucha igła, papier, 32,5 x 21 cm (całość),
20 x 14,5 cm (odbitka płyty);
sygn. p.d.: D

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Twarz

sucha igła, papier,
16,5 x 14,5 cm;
sygn. p.d.: D (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Muzyk

technika własna, rysunek wydrapywany,
farba drukarska, papier,
18 x 15 cm (w świetle passepartout);
sygn. p.d.: Dawski (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia
wym.: 28x20 cm
sygn. p.d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia
wym.: 28x20 cm
sygn. d.śr.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1952

olej na płótnie,
87,5 x 30,7 cm,
sygnowany l.d. "Dawski" (z gmerkiem artysty) i datowany p.d. "1952", na odwrocie (na płótnie i krośnie)
sygnowany "Dawski" i gmerk artysty
Wystawiany w Zachęcie w 1981 roku na wystawie jubileuszowej artysty.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

PRZESTRZEŃ I RUCH II, 1972

olej na płótnie,
100 x 69 cm,

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja figuralna

grafika, papier;
27,5 x 19,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja figuralna

grafika, papier;
27,5 x 19,5 cm;

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kamienny las

sucha igła, wym.: 245 x 188 mm,
sygn. oł. p.d., tyt. l.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Głowa kobiety

monotypia, wym.: 245 x 200 cm,
sygn. dług. p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kobieca twarz

monotypia na bibule, wym.: 295 x 215 mm,
sygn. długopisem (kol. ziel) p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Twarz

monotypia odb. na karcie z niemieckiego druku bibliofilskiego, wym.: 295 x 207 mm
sygn. długopisem (kolor ziel.) p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Męska głowa w czapce

sucha igła, 188 x 168 mm,
sygn. oł. p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Zuzanna w kąpieli

linoryt, wym.: 155 x 115 mm,
sygn. oł. p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Contra Mundum III

kredka, karton, wym.: 30,7 x 27,5 cm,
sygn. oł. p.d.: Dawski; l.d. Contra Mundum III

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Contra Mundum II

ołówek, papier, wym.: 310 x 275 mm,
sygn. oł. p.d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Contra Mundum I

ołówek, karton, wym.: 30,9 x 27,5 cm,
sygn. i tyt. oł. l.d.: Contra Mundum I, Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Autoportret

tusz, papier, wym.: 35 x 29 cm,
sygn. tusz. p.d.: SK Daw.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Muzyk

technika własna, rysunek wydrapywany, farba drukarska, papier,
18 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Dawski (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

akwaforta, 9,5 x 7 cm
sygn ołówkiem p.d.: "Dawski"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kobieta w kapeluszu III 1948

sucha igła, wym.; 170 x 155 mm, sygn. i dat. oł.p.d.
Lit.: I. Jakimowicz, Stanisław Dawski, W-wa 1965, il. okładka.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Adam i Ewa

sucha igła, wym.: 217 x 168 mm, sygn. tyt. oł.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Bajka dla dorosłych

akwaforta, wym.: 245 x 190 mm,
sygn. i tyt. oł., odbitka nr: 2/10

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Samotność 1967

akwaforta, wym.: 160 x 140 mm,
sygn. dat. tyt. oł., odbitka nr: 8/25

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt kobiety

akwaforta, akwatinta, papier, 28 x 20 (odbitka
płyty); sygn. p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Głowa kobiety

litografia, papier, 47,5 x 35 cm (w świetle passe-partout), sygn. p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

olej, tektura, 40 x 27 cm; sygn. p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

NIE JESTEŚ SAM, 1973

kamienioryt,
17 x 21,5 cm,
napis ołówkiem l. d. "nie jesteś sam" i po środku "of. wypukł.ep. d`art." oraz sygnowany ołówkiem p. d. "Dawski, 73", na kamieniu p. d. monogram artysty

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Sara

monotypia, 290 x 220 mm,
sygn. długopisem p. d., tytuł kredką l. d.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

DWIE KOBIECE GŁOWY

monotypia 51,2 x 40 cm,
sygnowana u dołu po prawej "Dawski"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja EMY-5 1975

technika mieszana, sklejka, 28 x 27 cm; sygn. śr. d.: DAWSKI oraz na odwrocie

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Dwie twarze

litografia, papier, 51,5 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Martwa natura z kwiatami

olej, tektura, 33 x 41 cm;
sygn. p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Twarz

węgiel, kredka, papier, 59,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Pejzaż zimowy

olej, płótno, dublowane sygn. l. d. Stanisław Dawski 1905-1990, w.27 x 37

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

W kawiarni

olej, tektura 42 x 32; sygn. p. g.: Daws

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Siedzący na ławce

litografia, papier, 23 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. - Da

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

"Fantazja X", 1971

technika własna na płycie, 54 x 37,5 cm
sygnowana p.d.: "Dawski"
na odwrocie informacje o obrazie

Uprawiał malarstwo sztalugowe i ścienne, grafikę, rzeźbę, zajmował się również zagadnieniami wzornictwa przemysłowego.Studia artystyczne odbył w latach 1932-1939 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni F. Kowarskiego i L. Wyczółkowskiego. Od 1945 r. przebywał we Wrocławiu, był jednym z organizatorów tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, w latach 1962-1965 jej rektorem. Od 1970 r. pracował jako wykładowca warszawskiej ASP.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Oczekiwanie II (z cyklu Szukam człowieka), 1982

olej na płótnie,
100 x 80 cm
sygnowany l.d.: "Dawski"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret fantazyjny

olej na płycie,
50 x 38 cm
sygnowany p.d.: "Dawski"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

olej na płótnie,
100 x 80 cm
sygnowany l.d.: "Dawski"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret fantazyjny

olej na płycie,
50 x 38 cm
sygnowany p.d.: "Dawski"

liczba obiektów: 222