akwarela, gwasz na papierze
20 x 26,5 cm
opisany autorsko poniżej kompozycji: "KRYNICAKRAKOWSKAMIASTOWILLADAMAT".
18 000 zł
05-01-2023
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
de LAVEAUX Ludwik (Jaronowice k. Jędrzejowa 1868 - Paryż 1894)
"Portret mężczyzny w szlafmycy"
olej na tekturze
30 x 27,5 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "L de LAVEAUX | 30/7 92[wydarty fragment]".
8 500 zł
05-01-2023
MŁODOŻENIEC Stanisław (ur. 1953)
KOMPOZYCJA, 2004 r.
KOMPOZYCJA, 2004 r. technika własna/tusz/papier, wym. 49 x 66 cm. (w świetle passe-partout) za szybą z ramą 79x63 cm. , sygnowany i datowany l.d.: S.M 2004
3 100 zł
05-01-2023
ARLO - Antyki Dzieła Sztuki
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
"Biskup"
akwarela, gwasz na tekturce
8 x 6,5 cm
Na odwrocie okrągła, autorska pieczęć z napisem: "MISTRZ Z KRYNICY | NIKIFOR".
PROWENIENCJA
Kolekcja Diny Vierny (1919-2009) - Paryż.
5 800 zł
05-01-2023
Świecznik, Francja, XIX w.
Szklany świecznik, ręcznie malowany, częściowo złocony, zdobiony szlifowanymi, fasetowanymi kryształami. W stylu wyrobów firmy Baccarat.
Wysokość: 56 cm
1 950 zł
04-01-2023
Wazon Art Deco, Moser, Karlsbad, lata 30. XX w.
Szkło barwione w masie, szlifowane, sygnowane na podstawie: "MOSER". Oprawa srebro pr. 800 z wygrawerowanym monogramem “TS” pod koroną baronowską.
Wysokość: 31,5 cm, średnica wlewu: 16 cm
2 200 zł
04-01-2023
Przy stole, Choisy le Roi, Francja 1786-1886
Grupa figuralna, porcelana ręcznie malowana, złocona, sygnowana znakiem wytwórni.
Wymiary: 23x17x24 cm
12 500 zł
04-01-2023
WISIOREK Z GRANATEM I DIAMENTAMI, XIX/XX w.
złoto brak pr.
1 granat w szlifie cushion ~ 1,00 ct
1 diament w szlifie 8/8 ~ 0,01 ct H/SI
17 szt. rautów diamentowych
średnica: 1,1 cm
długość z zawiesiem: 2 cm
masa: 2,02 g