KOLNIK Artur (1890 Stanisławów -1972 Paryż)
olej na płótnie
35 x 27 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Kolnik".
Był uczniem Mehoffera. Należał do Zrzeszenia Żydowskich Artystów Malarzy i Rzeźbiarzy w Krakowie. Od 1931r. działał w Paryżu. Jego prace były wystawiane m.in. w galerii "Rimon" i Salon des Tuilleris. Obrazy tego artysty można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w muzeum Ein Harod w Jerozolimie.