KARAPUDA Arkadiusz (ur. 1981, Żyrardów)
Olej, pasta woskowa na płótnie, 130 x 170 cm, sygnowany
Dyplom z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Marka Sapetto (2007). Prowadzi Pracownię Rysunku dla studentów I roku na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Prodziekan ds. nauki i badań naukowych w macierzystej jednostce w kadencji 2016-2020. Autor dwudziestu wystaw indywidualnych i uczestnik ponad stu wystaw zbiorowych. Laureat m.in. Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014), Nagrody Marszałka Województwa Zachodnio-pomorskiego na 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2012) oraz Nagrody im. Józefa Szajny (2007). Zajmuje się przede wszystkim malarstwem, badając relacje pomiędzy umownością a iluzją, oraz napięcia pomiędzy słowem i obrazem. Mieszka w Warszawie.