ZAK Eugeniusz (1884 Mogilno -1926 Paryż)
olej na podrysowaniu ołówkiem/papier naklejony na tekturę, wym.: 27,5 x 23,8 cm;
sygn. l. d.: "Eug. Zak"
Salon d’Automne, Paris, 1906; „Eugeniusz Zak 1884–1926”, Muzeum Narodowe w Warszawie, 18 grudnia 2003 – 29 lutego 2004.