Serwis obiadowy na dziesięć osób z niemieckiej manufaktury porcelany Rosenthal. Znak na spodzie naczyń stosowany był w latach 1898-1906. Porcelana w odcieniu bieli, dekorowana kobaltem na brzegach naczyń. Dodatkowo każdy talerz zdobiony jest malowaną złotem dekoracją w motywy roślinne. Sygnatury na spodzie przedmiotów mogą się nieznacznie różnić, pięć elementów sygnowanych modelem Botticelli. Dwie wazy nie mają pokrywek, drobne ubytki na nóżkach waz (na zdjęciu). W skład serwisu wchodzą: waza (wys. 17,5 cm, wym. 39,5 x 21,5 cm), 2 małe wazy (wys. 7 cm, wym. 33,5 x 18,5 cm), 2 salaterki (wys. 6 cm, wym. 31,5 x 31,5 cm), 2 półmiski małe (wys. 3 cm, wym. 31,5 x 22,5 cm), półmisek duży (wys. 4 cm, wym. 43,5 x 31 cm), półmisek przystawkowy 25,5 x 14 cm, bardzo duży płaski talerz o średn. 35,5 cm, bardzo duży głęboki talerz (wys. 5,5 cm, średn. 35 cm), 2 sosjerki (wys. 8,5 cm, wym. 21,5 x 16 cm), 20 talerzy obiadowych płaskich o średn. 25,5 cm, 10 talerzy głębokich (wys. 4 cm, średn. 25,5 cm), 9 talerzy przystawkowych o średn. 19,5 cm. Dodatkowo talerze obiadowe: 4 talerze płaskie i 5 talerzy głębokich (nie zostały objęte wyceną).