RICHTER-REICH F. Max (1896 Berlin - 1950)
olej na płótnie
71 x 101 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "MAR. RICHTER 1945".
Na odwrocie nalepka galeryjna z niemieckiego miasta Stralsund z salonu sztuki Ruth Bornefeld.
Artysta niemiecki. Studiował w Lewin-Funke-Schule w Berlinie. Później przebywał w Amsterdamie i Haarlemie. Wiadomo także, że w 1934 był w Dordrechcie. Malował pejzaże, mariny, a także widoki miast przedstawiające często targi rybne lub kwiatowe.