Krzesło z zapleckiem medalionowym, z końca XVIII wieku. Drewno płaskorzeźbione i złocone.
Krzesło z zapleckiem medalionowym, z końca XVIII wieku, pochodzące prawdopodobnie z Francji. Drewno rzeźbione i złocone. Nogi gięte, również rzeźbione, zwieńczenie oparcia zdobione w motywy roślinne. Tapicerowany owalny zaplecek. Siedzisko szerokie i wygodne. Tapicerka ręcznie tkana, do wymiany. Mebel kwalifikuje się do renowacji stolarskiej (widoczne nieliczne ubytki forniru, wtórnie barwione na złoto). Wysokość 92 cm, wysokość do siedziska 39 cm. Samo siedzisko o wymiarach 47 x 48 cm.