ZAWADZIŃSKI Czesław (1878 - 1936)
"Akt z draperią" olej na sklejce o wym. 81 x 65 cm. sygnowany w prawym dolnym rogu. Obraz we współczesnej złoto-brązowej , profilowanej ramie.
W latach 1902-1905 studiował w ASP w Krakowie m.in. u T. Axentowicza. Po otrzymaniu dyplomu wyjechał do Paryża. Związał się tam z malarzami skupionymi wokół A. Zamoyskiego.