Konstrukcja: drewno iglaste, fornir - mahoń;
Wym: w. 218 x g. 80,5 x sz. boku 87,5 cm. Europa Środkowa, Niemcy, ok. 1820 - 30 rok
NR KAT. 35
dwuczęściowa, o prostych bokach i wybrzuszonym froncie, w formie dwóch nastawionych na siebie szafek rozdzielonych wnęką. We wnętrzu górnej części, dwie półki, a w dolnej jedna. Fornirowana wzorzystą okleiną. Szafa wykorzystywana do przechowywania zastawy stołowej, o formie właściwiej na pocz. 2 ćw. XIX w. Masywny mebel, o rzadko spotykanych gabarytach, o wzorzystej okleinie.