Chiny, koniec XVII, początek XVIII w.
Znakowane numerami (zw.Johanneumnummer) według królewskiego inwentarza porcelany ze zbiorów króla Augusta II, w Pałacu Japońskim w Dreźnie: N: 65 I, N: 84 +
(w polskich zbiorach muzealnych znajduje się zaledwie kilkanaście obiektów porcelany dalekowschodniej imari z tym oznakowniem inwentarzowym)
Na rok 2001 przypada dwusetna rocznica powstania polskiego muzealnictwa - a wszystko to za sprawą arystokratycznej rodziny książąt Czartoryskich. Adam Kazimierz Czartoryski i Izabela z Flemingów Czartoryska stworzyli w Puławach ośrodek polskiego życia kulturalnego. Wokół niego skupili się pisarze, uczeni, politycy i artyści i tu też zrodziła się idea pierwszego polskiego muzeum. W Świątyni Sybilli, zwanej początkowo Świątynią Pamięci, umieszczono dzieła sztuki i pamiątki narodowe, a w Domku Gotyckim zgromadzono głównie zbiory obcej sztuki oraz cenną kolekcję broni. Te inicjatywy księżnej Izabeli Czartoryskiej dały początek polskiemu muzealnictwu. Od 1876 roku zbiory rodziny Czartoryskich, po okresie przechowywania ich na emigracji, zostały pomieszczone w nowo wzniesionej siedzibie w Krakowie i tutaj pozostają do dzisiaj.
Obiekty przedstawione Państwu w obecnej ofercie D.A. ALTIUS są częścią wycofanego ze zbiorów Muzeum Czartoryskich depozytu prywatnego Rodziny. Stanowią obecnie nadzwyczajną okazję do zaprezentowania dzieł najwyższej rangi, z różnych dziedzin artystycznych, związanych z historią rodu najznakomitszych mecenasów sztuki.