Bardzo dekoracyjna szyfoniera z blatem do pisania w typie mebli Boulle wykonana w zachodniej Europie (Francja?) pod koniec XIX wieku.
Bardzo dekoracyjna szyfoniera z blatem do pisania w typie mebli Boulle wykonana w zachodniej Europie (Francja?) pod koniec XIX wieku. Sosnowa konstrukcja pokryta politurą fortepianową. Mebel dekorowany licznymi aplikami z mosiądzu złoconego o motywach rokokowych oraz ornamentami roślinnymi obiegającymi wybrane partie mebla. Fronty szuflad oraz front zwieńczenia inkrustowane laką pokrytą mosiężnym wzorem roślinnym. Podstawa na czterech niskich nogach z niewielkim profilowaniem w dolnej partii. Korpus oddzielony od podstawy za pomocą uskoku. Kształt krzywolinijnych boków mebla zaznaczony mosiężnym konturem. Zwieńczenie ma falistą krawędź i uskokową formę. Trzy wyżej położone szuflady są atrapami, stanowią po uchyleniu blat częściowo obity czerwonym delikatnym aksamitem. Blat odsłania podział na dwie półki, szufladę i parę mniejszych szuflad. Wszystkie szuflady wykonane z drewna dębowego. Mebel zamykany na klucz. Stan dobry, profesjonalna konserwacja wykonana kilka lat temu. Wysokość 124,5 cm, długość 62 cm, szerokość 34,5 cm.