BAUMGARTNER Adolf (Constantin STOILOFF pseud.) (1850 - 1924)
Olej na płótnie, sygn. p. d. „C. Stoiloff”.
Wymiary w ramie: 90x123 cm (69x106 cm)
BAUMGARTNER-STOILOFF ADOLF CONSTANTIN [1850-1924] Artysta pochodzenia austriackiego, ukończył Akademię w Wiedniu. Znany jest głównie ze scen z końmi w pędzie w typie polskiego lanschaftu, charakterystycznego dla Alfreda Wierusza-Kowalskiego, i innych artystów polskich, działających w Monachium. Te obrazy Baumgartner podpisywał pseudonimem Constantin Stoiloff.