Witryna w stylu Ludwika XVI pochodząca z XIX wieku. Konstrukcja gipsowana i złocona.
Witryna w stylu Ludwika XVI pochodząca z XIX wieku. Konstrukcja umieszczona na czterech prostych nogach wzmocnionych parą łukowatych łączyn z dekoracyjną sterczyną pośrodku. Nogi zdobione motywami stylizowanej roślinności, perełkowaniem oraz rytowaniem. Forma podkreślona jest ciągiem prostych złoconych ornamentów z elementami floralnymi. Wewnątrz znajdują się dwie półki z grubego szkła. Całość wieńczy forma gzymsu. Mebel nosi ślady konserwacji, brak zamka, wtórne szyby i dno wyściełane wzorzystym materiałem w kolorze złota. Wysokość 196 cm, szerokość 148 cm, głębokość 47 cm.