KAUFMANN Karl (1843 Neuplachowitz - 1905 Wiedeń)
Olej na płótnie, sygnowany mało czytelnie ld. "K. Schwartz", zatytułowany odręcznie na krośnie: "Hafen in Constanz"
Wymiary w ramie: 67x93 cm (52x79 cm)
Urodził się w Neuplachowitz. Studiował na wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych.Działał pod wieloma pseudonimami: F. Gilbert, J. Holmstedt, H. Carnier, J. Rollin, C. Carlo, Ch. Laarsen,B. Lambert. Specjalizował się w malarstwie pejzażowym oraz w studiach architektury.