NARĘBSKA-DĘBSKA Barbara (1921 Włocławek - 2000 Aleksandrów Kujawski)
Akwatinta na papierze, sygnowana i datowana "Barbara Narębska-Dębska 55". Wymiary w ramie: 71x61 cm (40x30 cm).
Proweniencja: wysposażenie Hotelu Bristol w Warszawie, z lat 1945-65.
Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymała w 1950r. Należała do "Grupy Toruńskiej". Bierze udział w wystawach międzynarodowej grupy artystycznej "Reflet" w Paryżu. Miała ponad 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, wystawia też w przeglądach zbiorowych. Ma wiele różnych nagród i wyróżnień m.in.: srebrny medal Akademii Tomaso Campanella w Rzymie, medal na II Międzynarodowym Biennale Grafiki we Frechen; Nagrodę Miasta Torunia.