OSTOJA-CHROSTOWSKI Stanisław (1897 Warszawa - 1947 Warszawa)
drzeworyt barwny na papierze
18,5 x 14 cm
sygnowany ołówkiem poniżej kompozycji: "St.O. Chrostowski".
Grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP. Studia malarskie rozpoczął w Moskwie (1923-1929), naukę kontynuował w SSP w Warszawie pod kierunkiem - malarstwo - T. Pruszkowskiego, - grafika - E. Bartłomiejczyka i W. Skoczylasa, po którego śmierci objął kierownictwo Katedry Grafiki Artystycznej (1937). Uprawiał wyłącznie drzeworyt. Jeden z najwybitniejszych drzeworytników okresu międzywojennego. Profesor i rektor ASP w Warszawie. Jego prace cechuje wyrafinowana faktura i kompozycja, idylliczny nastrój, skłonność do stylizacji. Łącznie wykonał około 400 kompozycji