ZAJĄC Józef (1890- 1974)
Sygnowany w prawym dolnym rogu: J. Zając / 1924
Gwasz na kartonie.
Oryginalna oprawa za szkłem.
Stan bardzo dobry.
Więcej na www.galeriadas.pl
Wymiary: 23,5 x 34 cm, razem z oprawą: 33 x 43 cm.
Malarz - studiował w krakowskiej ASP (1913-1925, uczeń m.in. Teodora Axentowicza). Twórca pejzaży, martwych natur, portretów, obrazów o tematyce religijnej. Nauczyciel rysunku w szkołach (min. w Łaziskach Średnich, Lublińcu, Rabce).