Obraz wielkoformatowy wykonany techniką olejną na płótnie przedstawiający scenę rodzajową z Japonii. Autorem dzieła jest Węgier Gyula Tornai (1861-1928). Początek XX wieku. Na pierwszym planie znajdują się kamienne schody, po lewej silnie skręcone drzewo z widocznymi korzeniami. W centrum obrazu umieszczono Japonkę w towarzystwie dwójki dzieci grających na mandolinie. Na kolejnym planie dalekowschodnia architektura w kolorach czerwieni. W głębi ogród z roślinami pnącymi się po konstrukcji belkowej. Obraz malowany czystymi, intensywnymi barwami, oprawiony w złoconą profilowaną ramę. Sygnatura widoczna wzdłuż dolnej krawędzi płótna "TORNAI SY.". Stan dobry. Wymiary ramy 163,5 x 140,5 cm, wymiary płótna w świetle ramy 142,5 x 119,5 cm.