STYKA Jan (1858 - 1925)
olej, tektura, 53,5x74cm, sygn.p.d.: JanStyka
W roku 1902 artysta namalował
cykl obrazów olejnych przedstawiających sceny z Quo Vadis. Miały być one pokazane w Warszawie z okazji jubileuszu Sienkiewicza. Po 1919r. obrazy znalazły się w muzeum Quo Vadis