SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
Obrazek w formie leżącego prostokąta przedstawiający scenę huculską autorstwa Kazimierza Sichulskiego. Dzieło wykonane gwaszem na papierze akwarelowym, pochodzi z 1941 roku. Na pierwszym planie horyzontalny szereg utworzony z par niskich palików i przewiązanych na ósemkę form. Powyżej powiewają wbite w ziemię dwie ciemne chorągiewki. Na drugim planie, na torze, trójka młodych chłopców w strojach huculskich z emocjami patrzy na punkt znajdujący się poza obrazem. Na kolejnym planie znajduje się rozległy teren pokryty w większości śniegiem. Powyżej horyzontu brunatno-niebieskie niebo. Stan dobry, pionowy ślad po złożeniu papieru. Obraz w prostej złoconej ramie (zabrudzenia, minimalne przetarcia) o wymiarach 26 x 22,5 cm. Wymiary obrazka w świetle ramy 23 x 19,5 cm.