Witryna w typie mebli Boulle, konstrukcja pokryta politurą fortepianową, inkrustowana laką pokrytą mosiężną dekoracją, wewnątrz fornirowana drewnem mahoniowym, pochodząca z końca XIX wieku.
Bardzo dekoracyjna dwudrzwiowa witryna w typie mebli Boulle wykonana w zachodniej Europie (Francja?) pod koniec XIX wieku. Sosnowa konstrukcja pokryta politurą fortepianową, od wewnątrz fornirowana drewnem mahoniowym. Mebel dekorowany licznymi aplikami z mosiądzu złoconego o motywach kolumny, z festonami i kwiatami oraz motywami roślinnymi obiegającymi wybrane partie mebla. Front drzwiczek, pozioma płycina nad drzwiami oraz pionowe płyciny pośrodku przednich naroży inkrustowane laką pokrytą mosiężnym wzorem roślinnym. Witryna wsparta jest na czterech tralkowych nogach, frontowe mają okrągłą złoconą floralną aplikę. Kształt każdej ze ścianek mebla zaznaczony jest mosiężnym konturem. Górna krawędź ma formę architektonicznego zwieńczenia z motywem stylizowanego kimationu jońskiego. Za drzwiami znajdują się półki o regulowanej wysokości. Mebel zamykany na klucz. Stan dobry, profesjonalna konserwacja przeprowadzona niedawno. Widoczne jedynie niewielkie ślady nadwyrężenia forniru po wewnętrznej stronie drzwiczek. Wysokość 172 cm, długość 99 cm, szerokość 36 cm.