Para wyjątkowych barokowych kinkietów pochodzących z Europy Zachodniej z około połowy XVII wieku. Wykonane są ze złoconej miedzi, repusowane.
Para wyjątkowych barokowych kinkietów pochodzących z Europy Zachodniej z około połowy XVII wieku. Wykonane są ze złoconej miedzi, repusowane. Do okrągłej tarczy zdobionej misternym rytem w geometryczne i roślinne wzory przymocowane zostało obłe ramię opecione spiralnym pasem i w połowie dekorowane profilowaną obręczą z perełkowaniem. Od frontu przymocowany jest pionowy owalny medalion z perełkowaniem oraz na jednym kinkiecie wyrytym wieńcem laurowym i rokiem 1663, a nad nim profilowana profitka na świecę, od spodu rytowana analogicznie do tarczy przy ścianie. Lekkie przetarcia złocenia, przybrudzenia, ślady patyny. Wysokość frontu 23 cm, średnica tarczy przy ścianie 23 cm.