srebro, próba 13, waga 109 g. wym. 10,5x8 i 7x7 cm. Puncowana: data 1844 przedzielona owalną tarczą, znak krzyża (herbem Wiednia był biały krzyż na czerwonym tle) z cyfrą 13, nad którą litera A oraz kursywą Schiffer i W.I, Wiedeń, złotnik Franz Schiffer (