FRANKE Albert Joseph (1860 Buchwitz (Budziszów) - 1929 Monachium)
olej na płótnie
90 x 100 cm
Sygnowany w lewym, dolnym rogu: "JOS. ALBERT".
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1935 roku oraz naklejka z wystawy w Brukseli z przełomu 1982 i 1983 roku.
Studia malarskie rozpoczęte w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, kontynuował w Akademii w Monachium, gdzie - w latach 1880-1890 - kształcił się pod kierunkiem Otto Seitza, Aloisa Gabla i Wilhelma von Lindeschmita. W roku 1885 i 1887 podróżował do północnej Afryki. Z początkiem lat dziewięćdziesiątych XIX wieku na stałe osiadł w Monachium. Został członkiem monachijskiego Stowarzyszenia Artystów (Künstler-Genoschenschaft) regularnie wystawiał w Glaspalast. Swoje obrazy wysyłał także na wystawy do Düsseldorfu i Berlina. Malował wówczas przede wszystkim wnętrza ze scenami rodzajowymi rozgrywającymi się w czasach rokoka, w XVIII wieku.