Piętnastoosobowy serwis śniadaniowy z niemieckiej manufaktury porcelany SPM w Moabicie pod Berlinem z 1913 roku.
Piętnastoosobowy serwis śniadaniowy z niemieckiej manufaktury porcelany SPM w Moabicie pod Berlinem z 1913 roku. Biała porcelana o krzywolinijnej krawędzi, z delikatną fakturą, zdobiona złoceniami na rantach oraz bogatą złoto-zieloną malaturą roślinną, w tym motywem liścia bluszczu. W skład serwisu wchodzą: 15 filiżanek (wys. 7 cm, średnica 9 cm), 15 spodków o średn. 15 cm, 15 talerzyków o średn. 18,5 cm, maselnica (wys. 8 cm, średn. podstawki 16 cm), mlecznik o wys. 13 cm, półmisek (wys. 4 cm, rozpiętość 21,5 x 9,5 cm), 2 kabarety (wys. 12 cm, rozp. 27,5 x 23,5 cm). Dodatkowo 5 talerzyków poza wyceną. Widoczne przetarcia złoceń, niewielkie ubytki na podstawie filiżanek (nie przeszkadzają w użytkowaniu) oraz po jednym większym na spodzie kabaretów.