Stół z marmurowym blatem w stylu Ludwik XVI, pochodzący z XIX wieku. Mebel umieszczony jest na czterech rzeźbionych floralnych nogach. W dolnej partii konstrukcję wzmacniają dwie gięte perełkowane łączyny spojone zapalonym zniczem w formie amfory. Z naczynia opadają pełnoplastyczne rzeźbione kwiaty. Pod blatem ażurowa konstrukcja z silnie giętymi motywami stylizowanej roślinności i biskwitowymi antykizowanymi medalionami na dłuższych bokach. Blat wykonany z grubego marmuru o uskokowej krawędzi. Wtórne barwienie na kolor zgaszonego złota, nałożone na oryginalne złocenie, minimalne ubytki i przetarcia drewna, niewielkie zabrudzenia, ślady spajania i ubytki jednego naroża kamiennego blatu (na zdjęciu). Wysokość 77 cm, szerokość 120,5 cm, głębokość 80 cm.