MISIEROWICZ Alojzy (1825- ok. 1905)
olej na płótnie dublowanym
63 x 75 cm
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu:
"Pinxit A. Misiewicz R. 1829".
Motyw gołębi pijących wodę z misy został zaczerpnięty ze słynnej mozaiki posadzkowej z II wieku z Willi Hadriana w Tivoli.