Nazwa: Antyczne Fotele w stylu Biedermeier z rejonu południowo zachodnich Niemiec Data produkcji: Lata 90-te XIX wieku. Wykonano na terenie Niemiec. Mebel był dedykowany do rezydencji bogatych mieszczan i rezydencji arystokracji. Wymiary: Szerokość- S=53, Głębokość -G=50, Wysokość- H=84
Nazwa: Antyczne Fotele w stylu Biedermeier z rejonu południowo zachodnich Niemiec
Data produkcji: Lata 90-te XIX wieku. Wykonano na terenie Niemiec. Mebel był dedykowany do rezydencji bogatych mieszczan i rezydencji arystokracji.
Wymiary: Szerokość- S=53, Głębokość -G=50, Wysokość- H=84
Opis: Para foteli biedermeier z lekko odchylonym oparciem, zwieńczonym szerszym ramiakiem, wywiniętym na zewnątrz, trapezoidalnymi siedzeniami, wsparte na czterech graniastych i zbieżnych nogach, przednich prostych, tylnych szablastych. Oparcie wypełnione szczeblinkami i szerszą deską z intarsjowaną wazą pośrodku. Poręcze esowate;
Materiał: Całość konstrukcji mebla wykonano z odżywiczonego drewna iglastego zafornirowanego ekskluzywną i drogą okleiną mahoniową z akcentami piramidowymi. O biegłości rzemieślnika wykańczającego mebel świadczy nie tylko perfekcyjnie położona i odolejona politura szerlakową