TRZCIŃSKA Jadwiga (1933 Warszawa - 2005 Kielce)
Akwarela na papierze, sygnowana i datowana ld. "JADWIGA TRZCIŃSKA 1953 KIELCE". Wymiary w ramie: 82x73 cm (51x44 cm).
Proweniencja: wysposażenie Hotelu Bristol w Warszawie, z lat 1945-65.
Studiowała malarstwo i grafikę w warszawskiej ASP pod kierunkiem S. Szczepańskiego, M. Byliny; grafikę u J. Toma, E. Czerwińskiego i J. Pakulskiego. Dyplom w 1958. Uprawiała malarstwo i grafikę w technikach drzeworytu, linorytu, litografii, akwaforty, suchej igły, cynkografii. Częste tematy prac to kompozycje animalistyczne i solarne. Tworzyła też abstrakcje i ekslibrisy. Miała wiele wystaw w kraju i za granicą.