MRAŻEK Franciszek (1891 Nowy Sącz - 1970 Limanowa)
olej na tekturze
25 x 35 cm
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "F. Mrażek".
Uczył się malarstwa w Krakowie w pracowni Aleksandra Mroczkowskiego. Później studiował w Wiedniu. Malował portrety, pejzaże, sceny rodzajowe z okolic Limanowej. Obrazy w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej w Limanowej, w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą. Rynek antykwaryczny w Polsce - a za nim europejski, mylnie większość jego dzieł przypisał czeskiemu malarzowi Františkowi Mrázkowi (1876-1933).