Wyjątkowy ozdobny wazon z niemieckiej manufaktury porcelany Miśnia z pierwszej połowy XIX wieku. Porcelana w odcieniu bieli, na dole pękaty brzusiec, wyżej długa, wąska szyja z półkolistą zatyczką zwieńczoną przedstawieniem róży. Krawędzie złocone. Naczynie zdobione na calej powierzchni barwnymi wiciami roślinnymi z pełnoplastycznymi kwiatami i owocami. Wśród nich ręczna malatura z przedstawieniami owadów. Przedmiot po konserwacji, miejscowe ubytki płatków kwiatów. Wysokość całkowita 47 cm, średnica brzuśca około 20 cm.