SEIDENBEUTEL Efraim i Menasze (1902-1945)
obraz malowany techniką olejną na płótnie o wym. 24 x 30,5 cm. sygnowany na dole po prawej "Seidenbeutel"
Bracia bliźniacy, urodzili się w 1903 r w Warszawie, zostali zamordowani w obozie Flosesenburg. Większość prac tworzyli współnie. Studia w warszawskiej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa u M. Kotarbińskiego oraz w warszawskiej SSP w pracowniach W. Skoczylasa i T. Pruszkowskiego. Członkowie stowarzyszenia Szkoła Warszawska. Wystawiali w kraju i za granicą. Malowali martwe natury, pejzaże w duchu nauk swojego mistrza - Tadeusza Pruszkowskiego - delikatne, blade kolory, fakturowane nakładanie farby, kameralne wnętrza i fragmenty architektury lekko geometryzowane. Malowali także liryczne portrety.