Zegar kominkowy, sygnowany na tarczy: "Johann Vellauer in Wienn";Konstrukcja drewno złocone, dekoracja utrzymana w stylistyce empire, z elementami francuskiego uzbrojenia z początku XIX w. Mechanizm typu wiedeńskiego, bijący godziny i kwadranse, z gongiem