[Grupa kobiet i mężczyzn w tradycyjnych strojach tureckich]. [1873].
Fotografia form. 20,8x26,8 cm na oryg. podkładzie form. 25,2x35.5 cm
(Zdjęcie wykonane do albumu: "Les Costumes Populaires de la Turquie" przygotowanego na wystawę w Wiedniu w 1873. Album opracowany wspólnie z wybitnym tureckim malarzem Osmanem Hamdi Bey`em (1842-1910), przyniósł Sebahowi złoty medal wiedeńskich organizatorów oraz honorowy medal od Osmańskiego Sułtana Adbulaziza. Zdjęcie niesygnowane, naklejone na oryginalny kartonowy podkład. Prawy dolny narożnik nierówno obcięty, poza tym stan bardzo dobry P.Sebah (1823-1886) - najwybitniejszy artysta fotograf Stambułu II poł. XIX w., oficjalny fotograf sułtana Turcji. W 1857 otworzył studio w Stambule, specjalizując się w fotografii krajobrazowej miasta oraz portretach charakterystycznych typów ludzkich. Wykonał olbrzymią, najwcześniejszą dokumentację zabytków Stambułu. Był dla tego miasta tym, kim był Ignacy Krieger dla Krakowa. Jego syn Jean Pascal Sebah (1874-1947) zawiązał w 1890 spółkę z Francuzem Policarpe Joaillierem, kontynuując działalność ojca pod szyldem Sebah & Joaillier. To najsłynniejsze atelier Stambułu przetrwało, zmieniając później nazwę na Foto Sabah, aż do 1952)
SEBAH Pascal
Najwybitniejszy artysta fotograf Stambułu II poł. XIX w., oficjalny fotograf sułtana Turcji. W 1857 otworzył studio w Stambule, specjalizując się w fotografii krajobrazowej miasta oraz portretach charakterystycznych typów ludzkich. Wykonał olbrzymią, najwcześniejszą dokumentację zabytków Stambułu. Był dla tego miasta tym, kim był Ignacy Krieger dla Krakowa. Jego syn Jean Pascal Sebah (1874-1947) zawiązał w 1890 spółkę z Francuzem Policarpe Joaillierem, kontynuując działalność ojca pod szyldem Sebah & Joaillier. To najsłynniejsze atelier Stambułu przetrwało, zmieniając później nazwę na Foto Sabah, aż do 1952)
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Licytacja z Artinfo.pl: