Zebrał i opracował Przecław Smolik, Nakładem Towarzystwa Bibljofilów w Łodzi, 1930 r. 32 x 24 cm, oprawa pełna skóra, późniejsza, tłoczona i złocona.
Zawiera: 34 grafiki, w formie wklejek na kartonach, w tym 23 barwne litografie oraz barwne drzeworyty i linoryty oraz Bogurodzica w niezwykle ozdobnej, całostronicowej litografii barwnej na rozkładanej karcie, kalendarz na 1913 rok na 4 kartach z podziałem na kwartały, każda w całostronicowej barwnej litografii, 4 całostronicowe, barwne litografie z elementami ludowymi, łącznie 41 grafik barwnych, w większości sygnowanych na płycie. Ponadto 107 rycin w tekście m.in. okładki, exlibrisy, inicjały, ozdoby drukarskie przedstawiających dorobek graficzny artysty oraz spis chronologiczny prac graficznych od 1887 do 1929 roku. Stan zachowania: niewielkie zaplamienia, poza tym stan idealny.
BUKOWSKI Jan
Jan Bukowski (1873 Barszczowice woj. Lwowskie - 1943 Nowy Targ) malarz, grafik. Do szkoły średniej uczęszczał w Krakowie i w Nowym Sączu. W latach 1893-1900 studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1900 roku otrzymał stypendium i wyjechał do Monachium, gdzie uczył się w szkole graficznej Neumanna i Wolfa oraz w zakładach przemysłu artystycznego. W 1901 roku założył w Krakowie wraz Janem Szczepkowskim i Włodzimierzem Tetmajerem Szkołę Sztuk Pięknych i Przemysłu Artystycznego dla Kobiet. Kilkakrotnie wyjeżdżał do Niemiec, Włoch, Paryża. Był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka, współorganizatorem Towarzystwa Polska Sztuka Stosowana, kierownikiem artystycznym w drukarni uniwersyteckiej w Krakowie, kierownikiem artystycznym fabryki witraży Żeleńskiego, współpracownikiem Komisji do Badania Zabytków Sztuki w Polsce, a także profesorem w Szkole Przemysłu Artystycznego w Krakowie. Jego działalność artystyczna koncentrowała się wokół malarstwa ściennego i grafiki książkowej. W polichromiach łączył elementy figuralne z motywem stylizowanej dekoracji roślinnej. Malował kaplicę św. Jana Nepomucena w kościele NMP w Krakowie (razem z W. Tetmajerem), kaplicę przy klasztorze Reformatów w Kętach, kościół w Bolesławcu (koło Byczyny), kościół w Skrzyszowie pod Tarnowem, kościół parafialny w Bochni, kościół św. Józefa w Krakowie i inne. Zajmował się również grafiką użytkową, batikiem, ponadto projektował oprawy introligatorskie, kilimy, meble, drobne przedmioty użytku codziennego i wnętrza. Zaprojektował również polichromię w kościele Franciszkanów-Reformatów w Wieliczce.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl