Muzeum, tzw. Kromerówka Renesansowa kamienica mieszczańska pochodząca z 1519 roku, należąca do zamożnej rodziny kupieckiej Chodorów. W 1607 roku drogą mariażu przeszła w ręce Jana Januszowicza, jednego z wybitniejszych poetów mieszczańskich XVII wieku. W 1612 roku budynek został przez niego przebudowany i w tym stanie zachował się do dzisiaj. Wolnostojący, zbudowany na planie kwadratu, dwukondygnacyjny; na parterze zachował się renesansowy portal z czasów budowy z datą 1519. Wystrój piętra jest późnorenesansowy: kolebkowe sklepienia z lunetami, kamienny portal ze znakiem własnościowym Jana Januszowicza, pięknie rzeźbione kolumny międzyokienne.. Nazwa kamienicy pochodzi od nazwiska biskupa Marcina Kromera, wybitnego Bieczanina, postaci mocno powiązanej z historią i kulturą Polski okresu ostatnich Jagiellonów.
Muzeum " Dom z basztą" Dom z basztą, nazywany również kamienicą Barianów-Rokickich, zbudowany został w roku 1523. W roku 1557 kupił go aptekarz Marcin Barian-Rokicki i założył w nim pierwszą na Podkarpaciu aptekę, istniejącą do końca XVII wieku. Budynek dwukondygnacyjny, zwieńczony renesansową attyką, przylega od strony południowej domurów miejskich i XIV-wiecznej baszty obronnej, wchodzącej w skład systemu fortyfikacji miejskich Okienka strzelnicze w zachodniej ścianie strychu świadczą, że kamienica miała charakter obronny. Od strony południowej, wzdłuż murów przebiega sklepiony przejazd. Wewnątrz szereg renesansowych nadproży, na parterze renesansowa kolumna ze śladami polichromii, portal z 1566 roku, zachowany z czasów budowy drewniany stop.
Muzeum Baszta kowalska Baszta kowalska, zwana również plebańską, zamyka ciąg miejskich fortyfikacji zachodnich, składających się z resztek czworobocznej baszty u stóp dzwonnicy farnej ( pełniącej również funkcje obronne), dzwonnicy i kurtyny biegnącej łukiem aż do XVI-wiecznej baszty plebańskiej. Obecnie zrekonstruowana i w znacznej mierze odbudowana. Po konserwacji w latach osiemdziesiątych przekazana na cele muzeum. Od roku 1990 czynne sa ekspozycje muzealne.
Turma pod Ratuszem Turma czyli średniowieczne więzienie, zlokalizowana jest na najniższych kondygnacjach ratusza. W podziemiu Ratusz w Bieczuznajduje się loch, w którym trzymano więźniów; wyżej mamy salę tortur, miejsce, w którym słynni na całą okolicę kaci bieccy, zwani "mistrzami świętej sprawiedliwości", za pomocą wymyślnych i okrutnych tortur zmuszali skazańców i osoby podejrzane o uprawianie czarów do składania zeznań.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl