Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Muzeum Azji i Pacyfiku
ul. Solec 24 24
00-403 Warszawa
tel.: 22 629 67 24
tel./fax 22 621 94 70

tel.:
e-mail: elizahetkowska@muzeumazji.pl
www: muzeumazji.pl

Dyrekcja muzeum na ul. Solec mieści się w późnoklasycystycznych budynkach administracyjno-mieszkalnych dawnej rzeźni wzniesionych w 1854 r. wokół których urządzona jest Oaza Orientalna - ogród i w małej skali drewniana architektura azjatycka. Muzeum z braku miejsca nie posiada ekspozycji stałej, wystawy czasowe prezentowane są w galeriach: Azjatyckiej, Nusantara i Sztuki Orientalnej.
Muzeum powstało w 1973 r. z inicjatywy i dzięki pasji kolekcjonerskiej Andrzeja Wawrzyniaka, marynarza i dyplomaty, który przekazał w darze na rzecz państwa kolekcję sztuki indonezyjskiej, zebraną w ciągu ponad 20 lat swojego pobytu w Azji Południowo-Wschodniej - obiekty pochodzące z Jawy, Sumatry, Kalimantanu (Borneo), Sulawesi (Celebesu), Bali, Flores i innych wysp archipelagu, w tym na uwagę zasługują m.in. zbiory krisów, masek obrzędowych i teatralnych, lalek klasycznego teatru jawajskiego wajang, rzeźb z kamienia, drewna, terakoty, tkanin - batików, ikatów, tapisów oraz tradycyjnego i współczesnego malarstwa indonezyjskiego; kolekcja z Chin - chińska ceramika eksportowa do krajów Azji Południowo-Wschodniej, srebra stołowe i dekoracyjne z przełomu XIX i XX w., stroje jedwabne, drzeworyty, rzeźba buddyjska; kolekcja z Indii - tkaniny, miniatury na papierze i kości słoniowej, lalki teatru ludowego Radżasthanu i Gudżaratu, malarstwo religijne patów z Orisy i Bengalu, malarstwo ludowe Madhubani i Warli; kolekcja z Afganistanu - tkaniny: kobierce i filce - namady, biżuteria, naczynia metalowe; kolekcja wietnamska - zespół drewnianych rzeźb buddyjskich pokrytych laką, malarstwo najwybitniejszych, współczesnych malarzy w technice laki i na jedwabiu; sztuka buddyjska - obiekty pochodzące z Mongoli, Nepalu i Tybetu, m.in. thanki, miniatury relikwiarzowe, drzeworyty, posążki metalowe, przedmioty sprawowania kultu i maski a także mniej zasobne kolekcje z Japonii, Korei, Bliskiego Wschodu, Azji Centralnej i Oceanii. Muzeum gromadzi także współczesne malarstwa, grafikę i rysunki o tematyce wschodniej artystów polskich, m.in. Tadeusza Kulisiewicza, Aleksandra Kobzdeja, Andrzeja Strumiłły i Romana Opałki.


Godziny otwarcia:
wtorek - niedziela: 11.00-18.00
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl