Siedzibą Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli jest neoklasycystyczny budynek zwany Zamkiem Lubomirskich, wzniesiony w latach 1782-1786, gruntownie odrestaurowany w roku 2002 i przeznaczony na siedzibę Muzeum Regionalnego.
Dział prehistorii regionu gromadzi materiały zabytkowe dotyczących wszystkich okresów pradziejów oraz wczesnego i późnego średniowiecza. Największa ich część reprezentowana jest przez narzędzia i półwytwory krzemienne, srebrne i brązowe ozdoby. Istotną partię zbiorów stanowią materiały z cmentarzysk grupy tarnobrzeskiej kultury łużyckiej (np. Pysznica, Gorzyce): popielnice i naczynia towarzyszące tzw. przystawki oraz ozdoby.
Dział historii gromadzi zabytki obrazujące dzieje regionu. Najbogatszy zbiór dotyczy historii miasta Stalowej Woli, a przede wszystkim jego dzielnicy Rozwadowa. Podstawą tego zbioru jest darowizna ks. Wilhelma Gaja-Piotrowskiego, który przekazał kolekcję liczącą kilka tysięcy muzealiów do tworzącego się Muzeum.
Dział etnografii swoim zasięgiem obejmuje teren zamieszkiwany przez Lasowiaków. Obszar ten nie jest jednolity pod względem kulturowym. Wyróżnia się w nim kilka mikroregionów, np. grębowski czy dolnosański z centrum w Rozwadowie. Podstawą zbioru są zabytki obrazujące kulturę materialną, społeczną i duchową. Znajdują się tu między innymi: stroje, sztuka ludowa i plastyka obrzędowa, sprzęty gospodarstwa domowego, elementy wyposażenia wnętrza izby, meble.
Dział sztuki: Prace artystów tworzących w naszym regionie, bądź z nim związanych pochodzeniem, m.in. kolekcja rysunków i obrazów Alfonsa Karpińskiego (1875-1961) urodzonego w Rozwadowie (obecnie dzielnicy Stalowej Woli). Ważną grupę stanowią prace związane z ikonografią regionu, będące dokumentem jego historii i kultury artystycznej. Początek zbiorom w stalowowolskim Muzeum dał przekaz kolekcji Towarzystwa Sztuk Pięknych w Stalowej Woli.
Biblioteka i archiwum: księgozbiór ok. 4 tys. woluminów, głównie o tematyce historycznej, regionalnej, artystycznej. Archiwum gromadzi dokumenty związane z regionem.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl