Muzeum Przyrodnicze zostało powołane do życia (jako Muzeum Fizjograficzne) w 1865 r. jednocześnie z Instytutem (podówczas Komisja Fizjograficzna Krakowskiego Towarzystwa Naukowego). W 1992 r. "Oceanarium" Zapraszamy do największego w Polsce OCEANARIUM. Wspólnie z jego głównym organizatorem - Firmą "La Femme", umożliwiamy spotkanie z tysiącem bajecznie kolorowych ryb i innych zwierząt mórz tropikalnych całego świata, a zwłaszcza gatunków żyjących w Oceanie Spokojnym, Oceanie Indyjskim, Morzu Czerwonym oraz mieszkańców Wielkiej Rafy Barierowej. W akwariach słodkowodnych prezentowane są ponadto ryby z afrykańskich jezior Tanganiki i Malawi. "Mięczaki" Wystawa pokazuje różnorodność jednego z najliczniejszych typów zwierząt jakim są mięczaki, ich podział systematyczny oraz historię. Można tu zobaczyć przedstawicieli 6 gromad mięczaków reprezentujących niemal wszystkie morza i oceany świata, a mianowicie chitony, jednotarczowce, głowonogi (m.in. pokazanego obok żeglarka Argonauta argo), walconogi, małże i ślimaki. W naszym muzeum mamy także największego na świecie małża - przydacznię olbrzymią (Tridacna gigas), której muszla może osiągać do 1,5 m długości i ważyć ponad 250 kg (!) oraz największego ślimaka (Syrinx aruanus). Sporo uwagi poświęcono również ślimakom żyjącym na lądzie. Wydzieloną część ekspozycji stanowią ślimaki i małże Polski, przedstawione na tle środowisk, w których żyją. Pokazano tu m.in. wymierającego w całej Europie małża - perłoródkę rzeczną (Margaritifera margaritifera), która znajduje się w "Polskiej czerwonej księdze zwierząt". "Rozmowa z kamieniem" Stała ekspozycja minerałów i skamieniałości z kolekcji Zbyluta Grzywacza, ofiarowanej przez Artystę w całości Muzeum Przyrodniczemu ISEZ PAN w Krakowie. Wystawa dedykowana jest poezji Wisławy Szymborskiej i jako taka, niezależnie od swej dużej wartości naukowej, stanowi kompozycję trzech tysięcy okazów przemawiającą filozofią życia człowieka i kolekcjonera. Na zdjęciu (fot. Stefan Zbadyński) róża kalcytowa z Dalniegorska (Tietiucha, Rosja) oraz karboński koral kolonijny Chaetetes radians z okolic Moskwy. Zbylut Grzywacz zmarł 16 lipca 2004, pozostawiając w naszym Muzeum cząstkę swojego szlachetnego życia. "Bursztyn w nauce i kolekcjonerstwie." "Fauna Plejstocenu Polski" Wystawa "Fauna Plejstocenu Polski" pokazuje kości mamutów oraz najcenniejszy (jedyny zachowany w całości) okaz nosorożca włochatego - wymarłego gatunku epoki lodowej. Został on odnaleziony w Staruni w 1929 r.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl