Lipiec bardzo interesująco wita kolekcjonerów. Sztuka współczesna w najlepszym wydaniu zagości pod młotkiem w Librze, Rempeksie i Sopockim Domu Aukcyjnym, choć nie zabraknie wysokiej klasy obiektów dawniejszych. Jeszcze raz okazuje się, jak wspaniała sztuka powstawała na papierze. W katalogach aukcji letnich w Polsce znalazło się wiele wspaniałych prac na papierze, które stanowią idealną okazję nabycia sztuki najwyższej klasy w umiarkowanych cenach. Prace Jana Tarasina, Stanisława Fijałkowskiego, Jana Berdyszaka z Libry to absolutna klasyka, a jednak są dostępne niemal na każdą kieszeń. W Rempeksie ponownie bardzo dobra oferta, w tym kolejny mistrz polskiej współczesności, słynący także z doskonałych prac na papierze, Jerzy Tchórzewski. W katalogu także świetny obraz Jacka Sienickiego oraz ważny barokowy kufel - jedno z wydarzeń na rynku rzemiosła artystycznego. 11 i 14 lipca odbędą się aukcje Sopockiego Domu Aukcyjnego, których katalogi zawierają jako wielkie atrakcje wybitne i bardzo ciekawe pastelowe portrety Witkacego.
Ponownie zwróciliśmy szczególną uwagę na:
- najważniejsze i najcenniejsze prace, które trzeba znać
- atrakcyjne ceny wywoławcze, które zachęcają do licytacji
- ciekawe obiekty o wysokiej wartości artystycznej i kolekcjonerskiej
Zgodnie z nazwą działu - warto zaplanować licytację wcześniej.
więcej informacji: aukcje@artinfo.pl | tel. 506 122 445
9.07.2018, Libra, Aukcja Prac Kolekcjonerskich na Papierze - zobacz więcej >
lot 11 Jan Berdyszak, Requiem I, 1966 - zobacz więcej > Cena wywoławcza 12 000 zł | ||
lot 19 Stanisław Fijałkowski, 2 V 2002, 2002 - zobacz więcej > Cena wywoławcza 1 000 zł | ||
lot 25 Jan Tarasin, Kompozycja, 1976 - zobacz więcej > Kolejna ciekawa oferta z absolutnej klasyki polskiej sztuki XX wieku w wersji na papierze. Tarasin był mistrzem tego medium, zarówno jako rysownik jak i grafik. Okazała, intrygująca akwarela z lat 70. w tej cenie to jedna z okazji aukcji w Librze. Cena wywoławcza 5 000 zł | ||
lot 61 Jan Szczepkowski, z cyklu Vesper III, 2018 - zobacz więcej > Świetny olej Szczepkowskiego w dobrej cenie. Małe kompozycje malarskie tego artysty zdążyły już zdobyć uznanie na rynku. Odznaczają się nieczęsto spotykaną klasą artystyczną, w tym pięknie uszanowaną tradycją i estetyką. Cena wywoławcza 1 400 zł | ||
11.07.2018, Rempex, 255 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków - zobacz więcej >
lot 1127 Wojciech Weiss, Wejście do ogrodu - zobacz więcej > Bardzo dobry, bogaty artystycznie i ciekawy obraz Weissa. Filigranowy format nie przeszkodził artyście w uzyskaniu ciekawych efektów malarskich, więc ofertę należy potraktować jako szansę nabycia dobrej pracy Weissa za niewielkie pieniądze. Cena wywoławcza 5 500 zł | ||
lot 404 Jerzy Tchórzewski, Niepokój, 1984 - zobacz więcej > Bardzo dobra oferta pracy Tchórzewskiego. Styl artysty, odrębne osiągnięcie polskeigo malarstwa współczesnego, wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się w wydaniu na papierze. Praca z lat 80. jest tego doskonalym przykładem i jest przy tym wystawiona do licytacji od przystępnej ceny wywoławczej. Cena wywoławcza 6 500 zł | ||
lot 407 Jacek Sienicki, Martwa natura, 1987 - zobacz więcej > Jeszcze jedna wybitna praca z lat 80. autorstwa klasyka polskiej sztuki współczesnej. Martwa natura Sienickiego może być ozdobą dowolnego katalogu i dowolnej kolekcji. To przykład wyrafinowanego dzieła, którego wartości docierają do odbiorcy stopniowo, ujawniając kolejne warstwy, które można smakować latami. Cena wywoławcza 28 000 zł | ||
lot 709 Johann Grüno (czynny 1677-1718), Kufel barokowy - zobacz więcej > XVII-wieczny niemiecki srebrny kufel, to jedna z wielkich gwiazd aukcji. Przedmiot jest wyjątkowo bogato zdobiony całym szeregiem technik złotniczych i rzeźbiarskich. Oferta należy do najważniejszych na krajowym rynku rzemiosła artystycznego w perspektwie całego roku. Cena wywoławcza 140 000 zł | ||
11.07.2018, Sopocki Dom Aukcyjny, Warszawa, Aukcja Malarstwa Polskiego 2 - zobacz więcej >
lot 15 Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), Portret męski, IV 1929 - zobacz więcej > Doskonały portret autorstwa Witkacego. W odróżnieniu od wielu innych oferowanych na rynku, ten jest w pełni w zgodzie z wielką charyzmą samego artysty. Każda licytacja zakończona poniżej 100 tys. zł będzie bardzo korzystna dla kupującego. Cena wywoławcza 60 000 zł | ||
lot 53 Marek Żuławski, Portret damy - zobacz więcej > Interesujący, oryginalny portret autorstwa Żuławskiego. Duży olej przywołuje na myśl malarstwo wielkich indywidualności, np. Chaima Soutina. Połączenie bogactwa materii malarskiej z paryskim potraktowaniem portretu. Cena pocżątkowa zachęca do licytacji. Cena wywoławcza 6 000 zł | ||
lot 64 Józef Wilkoń, Skarb Ali Baby, 2014 - zobacz więcej > Piękna praca na papierze wielkiego polskiego mistrza ilustracji, a także rzeźbiarza. Zwierzęce kształty kreowane przez Wilkonia są znane niemal każdemu, a pozycja rynkowa artysty w ostatnich latach znacząco wzrosła. . Cena wywoławcza 10 000 zł | ||
lot 76 Władysław Jackiewicz, Obraz VI, 1997 - zobacz więcej > Warta uwagi oferta polskiego malarstwa współczesnego. Duży i bardzo dobry olej profesora Jackiewicza ma w sobie wszystkie składniki stylu artysty, który wypracował przez lata. Na rynku obecne są przede wszystkim sytentyzowane akty, a oferowany obraz z 1997 roku jest jednym z najciekawszych. Cena wywoławcza 12 000 zł | ||
14.07.2018, Sopocki Dom Aukcyjny, Gdańsk, Aukcja Prac na Papierze - zobacz więcej >
lot 34 Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), Portret doktora Zdzisława Skibińskiego, 1926 - zobacz więcej > Drugi w tym tygodniu wybitny portret autorstwa Witkacego oferowany w Sopockim Domu Aukcyjnym. Także w tym przypadku wkład demonicznej wyobraźni artysty do portretu jest duży, co sytuuje dzieło w grupie najbardziej cenionej przez kolekcjonerów. Cena wywoławcza 65 000 zł | ||
lot 96 Kazimierz Mikulski, Kompozycja surrealistyczna - zobacz więcej > Zestaw klasycznych, surrealistycznych motywów malarstwa Mikulskiego, czołowego przedtawiciela tego nurtu w polskiej sztuce. Nazwisko artytysty, niekwestionowanego klasyka polskiej sztuki XX wieku i mistrzowskie wykonanie tuszem z pewnością zasługują na nie mniej niż wywoławcze 6 tys. zł. Cena wywoławcza 6 000 zł | ||
lot 117 Henryk Płóciennik, Zamek Szwedzki III, 1975 - zobacz więcej > Grafika płóciennika, jednego z czołowych polskich grafików, a także malarzy, olśniewa misterną formą i perfekcją wykonania. Wyjątkowo atrakcyjny cenowo przykład wysokiej klasy polskiej grafiki jako bardzo ciekawej kategorii kolekcjonerskiej. Cena wywoławcza 650 zł | ||