Zaplanuj z Artinfo:
Przegląd oferty aukcyjnej 5-7.04.2018
Zaraz po Świętach odbędzie się pięć ciekawych i zróżnicowanych aukcji. Już 5 kwietnia w Desie Unicum w Warszawie licytowana będzie rzeźba, jak zwykle najwyższej klasy artystycznej, w tym wiele obiektów o ogromnej wartości kolekcjonerskiej. Bardzo interesująco zapowiadają się w najbliższym czasie aukcje w Krakowie. Wielkie nazwiska polskiej sztuki pojawią się w Polskim Domu Aukcyjnym (Strzemiński, Ruszczyc, Nowosielski, Libera). Zwracamy ponadto uwagę na wielką rzadkość aukcyjną - niezwykle ciekawe, wczesne prace Wojciecha Weissa, dostępne w katalogu krakowskiego domu aukcyjnego Nautilus.
Ponownie zwróciliśmy szczególną uwagę na:
-najważniejsze i najcenniejsze prace, które trzeba znać
-atrakcyjne ceny wywoławcze, które zachęcają do licytacji
-ciekawe obiekty o wysokiej wartości artystycznej i kolekcjonerskiej
Zgodnie z nazwą nowego działu - warto zaplanować licytację wcześniej.
więcej informacji: aukcje@artinfo.pl | tel. 506 122 445
5.04.2018, Desa Unicum, Rzeźba i Formy Przestrzenne - zobacz katalog >>
lot 4 Cena wywoławcza 120 000 zł | ||
lot 6 Cena wywoławcza 70 000 zł | ||
lot 9 Cena wywoławcza 150 000 zł | ||
lot 14 Cena wywoławcza 26 000 zł | ||
lot 24 Cena wywoławcza 1 000 zł | ||
lot 50 Po wspaniałej "Parze z parasolem" na rynek trafia kolejny pełen uroku brąz Lambera-Ruckiego z lat 20. Silnej stylizacji wczesnego art deco towarzyszysza w tej rzeźbie intymność gestu oraz stroje z epoki, przywodzące na myśl tradycję Charlie'go Chaplina. Cena wywoławcza 55 000 zł | ||
lot 67 Niezwykle ciekawa propozycja z niższych przedziałów cenowych, łącząca klasę wspaniałego rzeźbiarza z niepodważalnymi walorami dekoracyjnymi. "Wiewiórka" jest świetnym przykładem surrealistycznych przekształceń, których dokonywał na rzeźbionych przez siebie figurach zwierząt Bronisław Chromy. Cena wywoławcza 2 400 zł | ||
5.04.2018, Polski Dom Aukcyjny, XI Aukcja SztukI Dawnej i Współczesnej - zobacz katalog >>
lot 1 Mocne otwarcie katalogu krakowskiego domu aukcyjnego - jedna z coraz rzadszych okazji nabycia za umiarkowaną cenę pracy artysty, który wchodzi w skład absolutnego kanonu polskiej sztuki. Okazała praca na papierze efektownie demonstruje warsztat Wyczółkowskiego. Cena wywoławcza 14 000 zł | ||
lot 2 Bardzo dobre olejne studium klasyka polskiego malarstwa, które posiada walory tworzące z niego autonomiczne dzieło. Temat i kompozycja obrazu sa bliskie najsłynniejszym dziełom artysty. Udział w licytacji sugeruje dodatkowo umiarkowana cena wywoławcza. Cena wywoławcza 70 000 zł | ||
lot 20 Dobry olej Menkesa może być ozdobą każdego katalogu aukcyjnego. Licytacja zacznie się od dość wysokiego poziomu, ale dzieło swoimi walorami malarskimi, a także dekoracyjnymi, potwierdza zasadność tej decyzji i skłania do wzięcia udziału w aukcji. Cena wywoławcza 60 000 zł | ||
lot 22 Ciekawy, wczesny przykład malarstwa Jerzego Nowosielskiego. Styl artysty wydaje się tu być już ukształtowany i tak jak w przypadku innych obrazów, portret porusza siłą figuracji, którą tak niewiele dzieli od abstarkcji. W ofercie zwraca uwagę bardzo atrakcyjna cena wywoławcza. Cena wywoławcza 40 000 zł
lot 23 Wydarzenie na rynku aukcyjnym. Prace tej klasy Strzemińskiego to ogromna rzadkość, tym bardziej w tak niskiej cenie wywoławczej. Gwasz utrzymany w jednym z głównych nurtów artystycznych poszukiwań ma oczywiście duże znaczenie dla całego rozwoju polskiej sztuki XX wieku. Cena wywoławcza 70 000 zł | ||
lot 47 Słynna praca, sztandarowa dla całego nurtu sztuki krytycznej w Polsce, której znaczenie wykroczyło nie tylko poza Polskę, ale także poza świat sztuki. Błyskotliwa refleksja na temat racjonalnych składników kultury i ich dramatycznych pochodnych. Cena wywoławcza 65 000 zł | ||
lot 54 Bardzo interesująca oferta z dziedziny fotgrafii. Twórcze dociekania związane ze światłem Mikołajczyka to ważne zjawisko w polskiej fotografii współczesnej. Cena wywoławcza ustanowiona znacznie poniżej poziomu cen uzyskiwanych w ostatnim czasie za prace z tego cyklu. Cena wywoławcza 2 500 zł | ||
7.04.2018, Nautilus, 54. Aukcja Dzieł Sztuki - zobacz katalog >>
lot 2 Niezwykle rzadki, piękny, bardzo subtelny olej na tekturze Wojciecha Weissa z najwcześniejszego okresu twórczości. Blisko 120-letnia praca ma wysoką wartość kolekcjonerską, więc przy ustalonej cenie wywoławczej oferta jest bardzo dużą atrakcją rynkową. Cena wywoławcza 23 500 zł | ||
lot 10 Dobry, atrakcyjny olejny pejzaż Kamockiego. Zwracają uwagę piękne kolory krajobrazu skąpanego w jasnym słońcu. Cena wywoławcza 18 000 zł | ||
lot 13 Dużego kalibru ciekawostka i atrakcja kolekcjonerska. XIX-wieczna miniatura malarka o rzadko spotykanej w dorobku klasyka tematyce, ale bezsprzecznej klasie malarskiej. Cena wywoławcza 4 000 zł | ||
lot 41 Duża atrakcja na rynku grafiki. Sygnowana ołówkiem przez Kislinga duża, barwna akwatinta. Licytacja rozpocznie się od bardzo zachęcającego poziomu, regularnie osiąganego przez grafiki artysty z tzw. sygnaturą z kamienia. Cena wywoławcza 5 500 zł | ||
lot 62 Drzeworyt czołowego przestawiciela polskiej grafiki współczesnej. Zarazem przykład rozpoznawalnego stylu artysty, zdradzającego śmiałość w zakresie syntezowania form i silną indywidualność. Cena wywoławcza 2 000 zł | ||
lot 76 Wyjątkowo atrakcyjna oferta, w skład której wchodzi aż 12 drzeworytów Sterna. Poruszajacej tematyce getta we Lwowie artysta pośwęcił wiele grafik i rysunków, które pojedynczo uzyskwiały na rynku wysokie ceny. Cena wywoławcza 2 800 zł | ||
lot 103 Wielki rarytas kolekcjonerski, przykład wielostronności talentu Weissa, który po malarstwie młodopolskim i socrealizmie, objawia się tu inspirowany awangardą konstruktywistyczną. Obie oferowane na aukcji litografie barwne z 1927 roku są wydarzeniem na rynku grafiki. Cena wywoławcza 5 000 zł | ||
7.04.2018, Panorama, Wiosenna Aukcja Biżuterii oraz Sztuki - zobacz katalog >>
lot 102 Rzadkiej urody olej Uziembły, jedna z najbardziej atrakcyjnych jego prac obecnych w ostatnim czasie na krajowym rynku aukcyjnym. Bizantyjskie realia stanowią bardzo rzadki motyw w twórczości artysty. Cena wywoławcza 7 000 zł | ||
lot 231 Ciekawy przykład starej biżuterii w starym szlifie europejskim. Znacząca wielkosć brylantu, jak również efektowna oprawa czynią z niego atrakcyjne uzupełnienie kolekcji biżuterii. Cena wywoławcza 24 000 zł | ||
7.04.2018, Sopocki Dom Aukcyjny - Galeria Gdańsk, Aukcja VARIA 22 - zobacz katalog >>
lot 22 Dobry, duży obraz olejny Mariana Mokwy należy uznać za okazję w tej cenie wywoławczej. Klasyczny motyw gdańskio wpisuje się w ulubioną tematykę malarza. Cena wywoławcza 5 000 zł | ||
lot 142 Piękny i elegancki srebrzony przedmiot ze słynnej, niemieckiej wytwórni. Plastyczne dekoracje przedmiotów stołowych były znakiem rozpoznawczym WMF. W tym przypadku po atrament sięga postać chłopca, opracowana w metalu w bardzo piękny sposób. Cena wywoławcza 1 300 zł | ||