Ponownie zwróciliśmy szczególną uwagę na:
- najważniejsze i najcenniejsze prace, które trzeba znać
- atrakcyjne ceny wywoławcze, które zachęcają do licytacji
- ciekawe obiekty o wysokiej wartości artystycznej i kolekcjonerskiej
Zgodnie z nazwą działu - warto zaplanować licytację wcześniej.
więcej informacji: aukcje@artinfo.pl | tel. 506 122 445
25.09.2018, Desa Unicum, Sztuka Współczesna. Nowe pokolenie po 1989 - zobacz więcej >
lot 2 Zbigniew Rogalski, Bez tytułu (tryptyk), 2004 - zobacz więcej > Świetna praca Rogalskiego, który jest jednym z klasyków malarstwa pokolenia urodzonego w latach 70. Doskonały przykład podkreślanego przez krytyków wykorzystywania przez artystę doświadczeń fotograficznych i filmowych w celu rozważania zagadnień z zakresu teorii obrazu. Estymacja 45 000 - 60 000 zł | ||
lot 34 Rafał Wilk, Bez tytułu (Warszawianka), 2013-2014 - zobacz więcej > Ciekawa oferta dobrego malarstwa współczesnego, utrzymanego w bardzo aktualnej stylistyce, przywodzącej na myśl sztukę Luca Tuymansa czy Adama Adacha. Tematyka historii współczesnej, w tym modernistycznej estetyki stolicy są od lat eksplorowane przez Rafała Wilka. Estymacja 10 000 - 14 000 zł | ||
26.09.2018, Rempex, 257 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków - Sztuka Dawna - zobacz więcej >
lot 110 Józef Mehoffer, Siedząa, ok. 1930 - zobacz więcej > Gratka dla kolekcjonerów. Duża, późna akwarela Mehoffera zawierająca sobie w duży ładunek przedwojennej atmosfery, a konkretnie damską modę i kanon urody (uczesanie). Tak niezobowiązująca tematyka (wypoczynek w stroju kąpielowym) to w dorobku młodopolskiego mistrza rzadkość. Cena wywoławcza 9 500 zł | ||
lot 117 Kazimierz Teofil Pochwalski, Wnętrze izby, 1884- zobacz więcej > Ponad 130-letni, bardzo dobry olej Pochwalskiego, jedna z najlepszych jego prac oferowanych na aukcjach.Datowanie oraz świetny warsztat malarski widoczny przede wszystkim w partiach mebli we wnętrzu, czyni ofertę bardzo atrakcyjną. Cena wywoławcza 10 000 zł | ||
lot 718 Aleksander Bethier, Tabakierka z herbem Strugi Kronenbergów - zobacz więcej > Luksusowy, misternie wykonany przedmiot, należący prawdopodobnie do samego Leopolda Kronenberga, jednego z najbogatszych polskich bankierów żydowskiego pochodzenia, właściciela najbardziej okazałych rezydencji polskich pod koniec XIX wieku. Tabakierka, z wprawionym płaskim, czarnym onyksem, ma bogato grawerowane w motyw akantu złote ścianki. Cena wywoławcza 80 000 zł | ||
26.09.2018, Sopocki Dom Aukcyjny, Warszawa, Aukcja Varia 25 - zobacz więcej >
lot 72 Wojciech Weiss, Pejzaż - zobacz więcej > Filigranowy, lecz bardzo dobry artystycznie olej na tekturze Weissa. Artysta jawi się tu nie tylko jako wrażliwy kolorysta, ale także, w sposobie ukazania zmian pory dnia, w tym szczególnie oświetlenia, jako rasowy impresjonista. Cena wywoławcza 8 000 zł | ||
lot 79 Fryderyk Pautsch, Jesienią na huculskim targu - zobacz więcej > Wybitny obraz Fryderyka Pautscha, klasyczny pod względem tematyki i doskonały w realizacji. Bogata, wielofiguralna kompozycja oraz atrakcyjna kolorystyka, przywodząca na myśl szkołę Pont-Aven, oferowane są z wysoką, lecz w pełni uzasadnioną ceną wywoławczą. Cena wywoławcza 55 000 zł | ||
27.09.2018, Rempex, 72 Aukcja Sztuki Współczesnej - zobacz więcej >
lot 410 Stefan Wegner, Kompozycja syntetyczna III, 1958 - zobacz więcej > Prace Stefana Wegnera, przyjaciela Strzemińskiego, były jak dotąd rzadko licytowane na krajowym rynku aukcyjnym. Jeden z wielkich orędowników awangardy w malarstwie, przeszedł przez doświadczenie kubizmu, by potem przez lata zgłebiać idee całkowitej syntezy formy. Przykładem tej dojrzałej fazy twórczości jest oferowany olej. Cena wywoławcza 35 000 zł | ||
lot 411 Jacek Sempoliński, Autoportret - Łazarz, 1999 - zobacz więcej > Dobre płótno Sempolińskiego, przykład najlepszego, odrębnego stylu artysty, zaoferowane w bardzo atrakcyjnej cenie. "Autoportret" należy do późnego, egzystencjalnego i religijnego okresu twórczości. Przepełnione poważną refleksją autoportrety, należą do najważniejszych dzieł Sempolińskiego. Ofertę pracy twórcy tej rangi należy uznać za okazyjną. Cena wywoławcza 10 000 zł | ||
lot 427 Zdzisław Salaburski, Kompozycja, 1962 - zobacz więcej > Bardzo dobra, w tym cenowo, oferta polskiego malarstwa powojennego. Sztuka Salaburskiego z lat 60. jest rzadziej spotykana na aukcjach, a szczególnie wartościowa pod względem artystycznym. Praca powstała w rok po zakończeniu (bogatej) kariery scenograficznej, świadczy o własnych ideach na polu malarstwa materii i inspiracji sztuką m.in. Jonasza Sterna i Jerzego Tchórzewskiego. Cena wywoławcza 4 000 zł | ||
lot 432 Andrzej Tobis, Sucha, 2002 - zobacz więcej > Oferta doskonałego malarstwa współczesnego jednego z najciekawszych przedstawicieli pokolenia urodzonego w latach 70. Andrzej Tobis konsekwentnie tworzy wystudiowane kompozycje figuralne, bardzo starannie i ciekawie skomponowane. Poszczególne obrazy maluje przy użyciu ograniczonej palety barwnej, uzyskując charakterystyczny, monumentalny i bardzo elegancki efekt. Cena wywoławcza 7 500 zł | ||