Rzadko rynek aukcyjny oferuje tak wiele różnorodnych możliwości jak w nadchodzących dniach. Już 23 kwietnia Libra wystawia kolekcjonerskie prace na papierze. Dzień potem ciekawe wydarzenie w Desie Unicum - aukcja sztuki rosyjskiej. 25 kwietnia odbedzie się jedna z najważniejszych w kraju aukcji charytatywnych, organizowana przez Fundację Razem Pamoja, z tradycyjnie wysokiej klasy ofertą sztuki współczesnej. Dla zainteresowanych współczesnością skierowana jest też oferta aukcji sztuki XXI wieku w 101 projekt. Koniec tygodnia należeć będzie jednak do sztuki dawnej. Najpierw w Desie Unicum pod młototek trafia oferta aukcji outletowej, na której coś dla siebie powinni znaleźć zwolennicy skarbów i okazji cenowych. Na zakończenie, w Gdańsku Sopocki Dom Aukcyjny zaprezentuje ofertę aukcyjną militariów, w tym malarstwa batalistycznego.
Ponownie zwróciliśmy szczególną uwagę na:
- najważniejsze i najcenniejsze prace, które trzeba znać
- atrakcyjne ceny wywoławcze, które zachęcają do licytacji
- ciekawe obiekty o wysokiej wartości artystycznej i kolekcjonerskiej
Zgodnie z nazwą działu - warto zaplanować licytację wcześniej.
więcej informacji: aukcje@artinfo.pl | tel. 506 122 445
23.04.2018, Libra, Aukcja Prac Kolekcjonerskich na Papierze - zobacz więcej >
lot 27 Tadeusz Kantor, bez tytułu, 1978 - zobacz więcej > Cena wywoławcza 3 500 zł | ||
lot 42 Jerzy Grabowski, Rysunek 5/IV, 1986 - zobacz więcej > Cena wywoławcza 5 000 zł | ||
lot 62 Marcin Maciejowski, bez tytułu (Zaopiekuję się Tobą) - zobacz więcej > Cena wywoławcza 5 000 zł | ||
24.04.2018, Desa Unicum, Sztuka Rosyjska: Ikony, rzemiosło, malarstwo - zobacz więcej >
lot 39 Para figurek "Kamer Kozaków", 1912, Fabergé, Moskwa - zobacz więcej > Brązowe modele, wykonane na zlecenie cara przez w słynnej Fabergé. Figurki zostały oddane z wyjątkową starannością, co widać w paradnych mundurach i odznaczeniach na piersiach Kozaków. Wielki rarytas i wydarzenie na rynku aukcyjnym.Cena wywoławcza 55 000 zł | ||
25.04.2018, Fundacja Razem Pamoja, III Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej. Kolekcjonerzy filantropami - zobacz więcej >
lot 7 Jerzy Nowosielski, Abstrakcja, 1998 - zobacz więcej > Świetna olejna abstrakcja Nowosielskiego z późniejszego okresu twórczności., Cena wywoławcza zapowiada duże emocje podczas licytacji. Połączenie swego rodzaju minimalizmu z wielką elegancją i charakterem czyni z tej pracy jedną z głównych atrakcji katalogu.Cena wywoławcza 10 000 zł | ||
lot 10 Jerzy Ziemski, Interferencje, 1977 - zobacz więcej > Kolejna doskonała oferta na aukcji. Bardzo dobra praca z wiodącego cyklu Jana Ziemskiego, w którym przełamywał granice malarstwa, tworząc przestrzenne kompozycje, wykorzystujące w odbiorze sztuki zjawiska optyki i ruchu. Cena wywoławcza znacznie poniżej wartości rynkowej prac Ziemskiego.Cena wywoławcza 10 000 zł | ||
lot 13 Natalia LL (Natalia Lach-Lachowicz), Sztuczna fotografia, 1975 - zobacz więcej > Mocny punkt katalogu - klasyka współczesnej fotografii polskiej, autorstwa artystki obecnej w najważniejszych kolekcjach polskiej sztuki XX wieku. Cykl "Sztuczna fotografia" podkreślał kreacyną funkcję fotografii, za pomocą tricków technicznych kreującej elementy nieistniejące w rzeczywistościCena wywoławcza 10 000 zł | ||
25.04.2018, 101 Projekt, 5 Aukcja Sztuki XXI wieku - zobacz więcej >
lot 4 Maria Kiesner, Schody (Zurych), 2013 - zobacz więcej > Dobry obraz uznanej polskiej artystki w dobrej cenie wywoławczej. Charakterystyczna pasja do nowoczesnej architektury objawia się w tym aktylu w sposób akcentujący geometryczne, abstrakcyjne wartości form architektonicznych .Cena wywoławcza 1 000 zł | ||
26.04.2018, Desa Unicum, Art Outlet. Sztuka Dawna - zobacz więcej >
lot 2 Jacques Zucker, Łodzie w porcie San Stefano, 1967 - zobacz więcej > Bardzo atrakcyjne płótno przedstawiciela Ecole de Paris, w odmianie określanej nieraz jako ekspresjonistyczna. Duże walory barwne i dekoracyjne obrazu podnoczą wartość tej ofery.Cena wywoławcza 8 500 zł | ||
lot 62 Kazimierz Witkiewicz, Martwa natura z figurką mnicha - zobacz więcej > Bardzo ciekawa propozycja i wielka rzadkość na krajowym rynku aukcyjnym. Poza kolekcjonerskimi, olej ma niezaprzeczalne wysokie walory czysto artystyczne i malarskie. Cenę wywoławczą należy uznać za bardzo umiarkowaną.Cena wywoławcza 3 800 zł | ||
lot 68 Ignacy Pinkas, Portret kobiety, 1918 - zobacz więcej > Obraz bardzo dobrego i ciekawego artysty, jednego z uczniów Jacka Malczewskiego. Okazały olej ma w sobie śmiałość i charakter. Pikanterii kolekcjonerskiej dodaje mu fakt, że ma już 100 lat.Cena wywoławcza 4 800 zł | ||
28.04.2018, Sopocki Dom Aukcyjny, Gdańsk, Aukcja Militariów - zobacz więcej >
lot 34 Eugeniusz Geppert, Atak kawalerii - zobacz więcej > Duża, bardzo dobra akwarela jednego z najciekawszych polskich malarzy. Mistrzowskie postaci jeźdźców to jeden ze znaków rozpoznawczych Gepperta, w charakterystyczny dla siebie sposób łączącego tradycyjną ikonografię z inspiracją nowoczesnymi kierunkami artystycznymi.Cena wywoławcza 9 500 zł | ||