W najbliższych dniach Desa Unicum dwukrotnie zaprezentuje ofertę obiektów z niższych przedziałów cenowych. Po raz pierwszy 3 lipca (sztuka współczesna) i ponownie 5 lipca (sztuka dawna). Katalogi są bardzo bogate i należą do tych, które przeszukuje się z wyjątkową przyjemnością. Imponujący jest poziom artystyczny prac, ktore mogą być ozdobą kolekcji i katalogów aukcji nie tylko outletowych. Ze sztuki współczesnej uwagę zwraca na przykład rewelacyjny obraz Stanisława Rodzińskiego oraz mocne, indywidualne płótno Marii Anto, a to tylko pojedyncze przykłady. Prawdziwym skarbem na aukcji poświęconej sztuce dawnej są "Roztopy" Gorstkina-Wywiórskiego. Bogactwo malarskich motywów w tym niewielkim oleju na tekturze oszałamia. A licytować go można już od 5 500 zł. Tydzień dla wielbicieli dobrego malarstwa oraz łowców okazji.

Ponownie zwróciliśmy szczególną uwagę na:

- najważniejsze i najcenniejsze prace, które trzeba znać

- atrakcyjne ceny wywoławcze, które zachęcają do licytacji

- ciekawe obiekty o wysokiej wartości artystycznej i kolekcjonerskiej

Zgodnie z nazwą działu - warto zaplanować licytację wcześniej.

więcej informacji: aukcje@artinfo.pl | tel. 506 122 445

3.07.2018, Desa Unicum, Art Outlet. Sztuka współczesna   -   zobacz więcej >

lot 54

Zdzisław Salaburski, Bez tytułu, 1983 -   zobacz więcej >
Jedne z najlepszych abstrakcji dostępnych na krajowym rynku w tej cenie. Salaburski od lat cieszy się uznaniem wśród wielbicieli taszyzmu, przy czym warto odnotować jego indywidualny styl w obrębie tego nurtu. Okazyjnie niski poziom ceny wywoławczej.

Cena wywoławcza 6 000 zł

lot 60

Jacek Sienicki, Garnki, 1972 -   zobacz więcej >
Kolejna oferta z maksymalnie niską ceną wywoławczą. Oleje na płótnie SIenickiego, artysty bardzo ważnego i wspaniałej indywidualności, nie występują właściwie na aukcjach w takich cenach. Sztandarowy przykład sytuacji, w której pozorna prostota jest bardzo wyrafinowana.

Cena wywoławcza 4 500 zł

lot 63

Stanisław Rodziński, Drzewa, 2001 -   zobacz więcej >
Jeszcze jedna bardzo dobra oferta polskiego malarstwa klasycznego. Autor - były rektor krakowskiegj ASP, jest kontynuatorem tradycji kolorystycznej, a zarazem jednym z niewielu przestawicieli nurtu sakralnego. Obraz z 2001 roku jest jedną z najlepszych prac Rodzińskiego oferowaych w ostatnich latach na aukcji.

Cena wywoławcza 5 000 zł

lot 84

Kiejstut Bereźnicki, Martwa natura w tonacji oliwkowej, 1981-83 -   zobacz więcej >
Bogata kompozycyjnie martwa natura, utrzymana w charakterystycznym stylu artysty. Zwraca uwagę przemyślana i starannie kontrolowana kolorystyka Bereźnickiego. Prace tego typu oferuje się obecnie na rynku w trzykrotnie wyższych cenach.

Cena wywoławcza 9 000 zł

lot 100

Maria Anto, Le Portrait de la baignoire (Portret wanny), 1973 -   zobacz więcej >
Atrakcyjna oferta w specyficznej estetyce Marii Anto. Oryginalność talentu, której świetnym przykładem jest olej artystki z lat 70., wciąż jeszcze pozostaje barierą dla uczestników rynku. Artystyczna jakość pracy pozwalałaby wyceniać ją znacznie wyżej od poziomu ceny wywoławczej.

Cena wywoławcza 7 000 zł

5.07.2018, Desa Unicum, Art Outlet. Sztuka dawna -   zobacz więcej >

lot 26

Zdzsisław Cyankiewicz (Cyan), Matka kąpiąca dziecko -   zobacz więcej >
Bardzo dobry, okazały obraz olejny Cyankiewicza, wyróżniający się w krajowej ofercie aukcyjnej jego prac. Bardziej niż w przypadku wielu innych obrazów, widoczne są tu wpływy paryskiego środowiska artystycznego.

Cena wywoławcza 13 000 zł

lot 27

Zygmunt Menkes, Martwa natura z bukietem kwiatów -   zobacz więcej >
Dobre, atrakcyjne płótno Menkesa, który od zawsze cieszył się na rynku dużym uznaniem. Przede wszystkim z uwagi na akty oraz właśnie martwe natury. Duże obrazy artysty wielokrotnie były licytowane powyżej poziomu ceny wywoławczej.

Cena wywoławcza 65 000 zł

lot 62

Ludwik de Laveaux, Strumień górski w lesie, 1927  -   zobacz więcej >
Ciekawa oferta polsiego malarstwa o tematyce górskiej. De Laveaux zasłynął jako malarz przede wszystkim motywów tatrzańskich, takich jak ośnieżone stoki czy świerki. "Strumień górski" ujmuje piękną, nasyconą kolorystyką, która współtworzy wspaniały efekt dekoracyjny.

Cena wywoławcza 7 000 zł

lot 82

Michał Gorstkin Wywiórski, Roztopy  -   zobacz więcej >
Rynek w 2018 roku ma szczęście do wyjątkowych bardzo ciekawych prac Gorstkina Wywiórskiego. "Roztopy", oprócz monachijskiego ciężkiego nieba przed burzą, mają w sobie cały szereg wspaniałych elementów malarskich. Nie ulega wątpliwości, że malował je zakochany w naturze obserwator. Jedna z najciekawszych okazji na najbliższych aukcjach.

Cena wywoławcza 5 500 zł

Powrót