Pierwsza w Europie podniebna wystawa sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB!
Na konstrukcji budowanego w centrum Warszawy kompleksu wieżowców The Warsaw HUB zawisła niezwykła instalacja – wielkoformatowy obraz autorstwa polskiego malarza Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu ekspozycja sztuki w Europie.
Galeria zdjęć
Abstrakcyjne dzieło zawisło n a wysokości 65 metrów nad ziemią, na wielkoformatowych planszach o powierzchni prawie 1800 metrów kwadratowych, obiegających dookoła konstrukcję budowanego na warszawskiej Woli wieżowca. Instalacja powstała jako Podniebna Galeria Sztuki w ramach nowej kulturalnej inicjatywy firmy deweloperskiej Ghelamco Poland – HUB Gallery. Wraz z postępującą budową obraz będzie wędrował do góry. Docelowo osiągnie wysokość 130 metrów i stanie się widoczny z dużych odległości i różnych stron miasta. To pierwszy taki projekt w Europie. Instalacja symbolizuje ciągle rozrastającą się, wibrującą tkankę miasta. Można w niej dostrzec światła, neony i kształty budynków. Stokowski celowo deformuje i zaciera wielkomiejski pejzaż w charakterystyczny dla siebie sposób, nazywając to „antyfiguratywną estetyką”. Zanim praca zawisła na konstrukcji wieżowca, najpierw powstały dwa obrazy namalowane przez artystę, które następnie zostały zdigitalizowane i przeniesione na plansze. Oryginały na płótnie zostaną początkowo wyeksponowane w holu Warsaw Spire, a docelowo znajdą miejsce w przestrzeni kompleksu The Warsaw HUB.
Łukasz Stokowski jest malarzem abstrakcjonistą, który w swojej twórczości inspiruje się otaczającą go rzeczywistością, architekturą, w szczególności dorobkiem Bauhausu, a także nowojorskią szkołą ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Świadomie stara się łączyć konwencję sztuki wysokiej i użytkowej.
Firma Ghelamco od lat angażuje się w promocję sztuki i działań artystycznych w przestrzeni miejskiej. Deweloper powołał do życia Fundację Sztuka w Mieście mającą za zadanie promocję inicjatyw artystycznych, organizację działań kulturalnych oraz aktywizację lokalnej społeczności.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl