BARANIECKI Karol (1911 - 1986)
Zaczarowany ołówek, folia animacyjna, lata 60. XX w.
farby emulsyjne/folia celuloidowa, 23 x 28 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Zaczarowany ołówek, folia animacyjna nr 53, lata 60. XX w.
farby emulsyjne/folia celuloidowa, 21 x 28 cm
Chętnie Pana poprę, Panie kolego!, ilustracja satyryczna
tusz/papier, 23,2 x 32,4 cm
sygnowany p.d.: 'BAR'
Nie widzi go Pan, ilustracja satyryczna
tusz/papier, 23 x 32,5 cm
sygnowany l.d.: 'BOR'
Zaczarowany ołówek - Powódź, folia animacyjna nr 26, 1965 r.
farby emulsyjne, tempera/folia celuloidowa, papier, 23 x 28 cm
do pracy dołączone oryginalne, ręcznie malowane tło
Zaczarowany ołówek - Pojedynek w buszu, folia animacyjna, 1976 r.
Kopidołek, ilustracja satyryczna, 1984 r.
tusz, flamaster/papier, 17,9 x 25,8 cm
sygnowany wzdłuż krawędzi p.d.: 'BAR' i opisany ś.d..: 'KOPIDOŁEK'
opisany na odwrociu: 'KAROL BARANIECKI | IX - 84 | KOPIDOŁEK | 8 . 5 cm'
Zaczarowany ołówek - Piotruś, folia animacyjna nr 9 II, lata 70. XX w.
farby emulsyjne/folia celuloidowa, 23 x 27,5 cm
Kamasutra, ilustracja satyryczna
flamaster/papier, 20,9 x 27,8 cm
sygnowany p.d.: 'BAR'
na odwrociu opisany: 'KAROL BARANIECKI' i pieczątka: 'ilość milimetrów 65, ilość sztuk 1 na kiedy [nieczytelne]' oraz 'EKSPRESS'
Łokietek, ilustracja satyryczna, 1984 r.
flamaster, ołówek/papier, 22,2 x 32,2 cm
sygnowany p.d.: 'BAR' i opisany śr.d.: ' "ŁOKIETEK" '
opisany na odwrociu: 'KAROL BARANIECKI | X - 84 R.'
Produkcja uboczna, ilustracja satyryczna, lata 50/60. XX w.
tusz/papier, 29 x 67,5 cm
sygnowany p.d.: 'RYS. KAROL BARANICEKI' oraz opisany u dołu: 'PRODUKCJA UBOCZNA'
sygn.p.d.i p.g.
tusz, papier, 23x32.5 (każdy)cm
Zaczarowany ołówek - piesek Piotrusia, folia animacyjna nr 28 II, lata 70. XX w.
Zaczarowany ołówek - Piotruś, folia animacyjna nr 10 II, lata 70. XX w.
Zaczarowny ołówek - Piotruś, folia animacyjna nr 6 II, lata 70. XX w.
farby emulsyjne/folia celuloidowa
23 x 28 cm
Zaczarowany ołówek, Piotruś, lata 70. XX w. r.
folia animacyjna nr 39 II
Produkcja: Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For
W 1976 roku serial i jego realizatorzy otrzymali Nagrodę Prezesa Rady Ministrów - za twórczość dla dzieci i młodzieży.
Zaczarowany ołówek, piesek Piotrusia, lata 70. XX w. r.
folia animacyjna nr 3 II