BUKSOWICZ Zygmunt (1915 Warszawa - 1993 Katowice)
Wazon zwór AW, lata 60. XX w., Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach
porcelana, natrysk, 53,5 x 45 x 10 cm
na spodzie znak wytwórni oraz wypis: '„AW“'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Patera, lata 60.-70. XX w., Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach
porcelana, natrysk wybierany, złocenie, 6 x 31 x 33 cm
na spodzie znak wytwórni oraz stempel: ' Ręcznie | malowane'
Popielniczka Muszla, model I, lata 60. XX w., Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach
porcelana, natrysk wybierany, 7,5 x 14 x 16 cm
na spodzie znak wytwórni oraz stempel: 'Ręcznie | malowane'
Wazon, wzór L, lata 60. XX w., Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach
porcelana, natrysk, złocenie, 22 x 10 x 10 cm
na spodzie znak wytwórni, stempel: 'Ręcznie malowane', wypis: '"L"'
Zestaw do kawy, lata 60. XX w., Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach
porcelana malowana, złocenie, w skład zestawu wchodzą: dzbanek (25 x 20 x 15 cm), cukiernica (13,5 x 11 x 11 cm), mlecznik (12 x 11 x 10 cm), cztery filiżanki (6 x 11 x 10 cm) oraz cztery spodki (2 x 15 x 15 cm)
Wazon wzór AP, lata 60. XX w., Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach
porcelana malowana, 30 x 20 x 9 cm
na spodzie znak wytwórni oraz stemple: 'Ręcznie malowane | MADE IN POLAND | "AP"'
Serwis do kawy, lata 60. XX w.
złocenie/porcelana malowana, dzbanek: 27,5 x 30 x 18 cm, mlecznik: 18 x 15 x 11 cm, cukiernica: 17,5 x 19 x 12,5, cm, sześć filiżanek: 12,5 x 12,5 x 9 cm, sześć spodków: 2,5 x 15,5 x 15,5 cm, sześć talerzyków deserowych: 2,5 x 17,5 x 17,5 cm
na spodzie znak wytwórni
Wazon wiszący; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach; lata 60. XX w.
porcelana, dekoracja malowana, złocenia, 26 x 23 cm
z tyłu znak wytwórni: ` XB | STEATYT | znak graficzny: `ZB` na wazie | KATOWICE`
Wazon; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach; lata 70. XX w
porcelana, wys.: 30 cm
na spodzie znak wytwórni: `STEATYT | ZB (na wazie) | KATOWICE`
Zegar; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach; lata 70. XX w.
porcelana, 26 x 25 x 16 cm
na spodzie znak wytwórni: `ZB (na wazie) | KATOWICE`
porcelana, dekoracja malowana, 16,5 x 15 cm
na spodzie znak wytwórni: `STEATYT | `ZB` na wazie | KATOWICE`
Serwis do kawy (dla 6 osób); Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach; lata 70. XX w.
porcelana, serwis kawowy w składzie: dzbanek (18,5 x 20,5 cm), mlecznik (9 x 14 cm), cukiernica (12 x 14 cm), 6 talerzyków deserowych (17,5 x 12,5 cm), 6 filiżanek (6,5 x 11,5 cm), 6 spodków (15 x 10 cm), dekoracja malowana, złocenia
na spodzie znak wytwórni: `STEATYT | ZB (na wazie) | KATOWICE | MADE | IN POLAND`
Mlecznik, Steatyt, Katowice, lata 50/60-te XX w.
porcelana, malowana naszkliwnie, wys. 16 cm, sygn. na spodzie
Estymacja: 300 - 400 zł