CZERWIŃSKI Edward (1892 Warszawa - 1966 Warszawa)
litografia/papier, 27 x 43 cm
sygnowany ołówkiem śr.d.: 'Edward Czerwiński', opisany l.d.: '7/25'
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, pastel/papier, 40,2 x 30,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Edw. Czerwiński | 1929 -'
Portret Leona Wyczółkowskiego, 1936 r
drzeworyt 26,8 x 20 cm;
Reprodukowany w Maroa Grońska, Nowoczesny drzeworyt polski, str.108.
Portret profesora Leona Wyczółkowskiego, 1936
Drzeworyt na bibule ręcznie kolorowany białą kredą;
wym. komp.: 270 x 198 mm; nie sygn.
Stan zachow.: niewielkie pęknięcie bibuły w górnej części, zażółcenia. Lit.: Grońska M., "Nowoczesny drzeworyt polski", Wrocław 1971, s. 108.
Litografia;
wym. komp.: 175 x 145 mm;
sygn. oł. p.d.: Edw. Czerwiński / 1923, l.d.: Lan[n]ion, Bretanja. Praca wystawiana w 1951 w krakowskim TPSP (zachowana nalepka wystawowa), pochodzi ze zbioru X. Pusłowskiego.